Kaubandustöötajate lood

Mai-Kastemae-2017_filter_800x560

Mida soovitab Mai Kastemäe noortele, kes näiteks õpingute ajaks paindlikku töökohta vajavad. Kas teenindaja amet sobiks selleks? 

Kui sa oled noor ja tahad elus saada kogemusi, siis klienditeenindaja töö on selleks ideaalne. Sa saad arendada meeskonnatöö oskust, suhtlemist ja tihti praktiseerida võõrkeeli. Kui sa aga oled küll hea meeskonnamängija, aga kliente pelgad ja ei meeldi palju suhelda, siis kaubanduses on ka muid tööpakkumisi, mis sulle võib-olla rohkem sobivad. Võib juhtuda nii, et tuled kaubandusse tööle ajutiselt ja avastad, et see ongi see, mis sulle sobib. Nii juhtus just minuga.

Müügitöö fänn Mai Kastemäe: klienditeenindaja töö on noorele kogemuste omandamiseks ideaal.

Kaire-Tero-pisike

Kaire Tero on kindel, et kogemused tööjõuturul aitavad õiget eriala leida ja on väärtus edaspidiseks.

Teenindussektor pakub suurepäraseid võimalusi kõrgkooli kõrvalt tööl käia ja nii sündis Kairelgi esimene kokkupuude selle valdkonnaga.

„Kui sa ei õpi, siis lõpetad kaupluse kassas!”

Pille Aim_suurpere ema kaubanduses_11.05.2018-pisi-crop

Miks soovitab suurpere ema kaubandusse tööle tulla?

Minu meelest kaubandusvaldkonnas töötamine väga tore ja ka kasulik. Kaubandus on väga paindlik ja see on eriti abiks suurpere emale. Toidukorvi täidan ma kindlasti siin töötades palju soodsamalt ja mul on võimalik ühitada töögraafik enda pere tegevustega.

10 lapse ema Pille Aim: ka suurpere ema tahab kodust välja ja tööle.

Fridrix Ingar_Prisma

Kaubanduses teed iga päev 10 000 sammu.

Prisma kaubandusteenindaja Fridrix Ingar on üks neist eestimaalastest, kes saab juba töökohal kätte piisava füüsilise koormuse. Ringvaade käis Fridrixiga tema tööst rääkimas ja 8-tunnise päeva lõpuks oli vahval pereisal poes tehtud 14 000 sammu ehk maha kõnnitud umbes 9 kilomeetrit. Töö kaubanduses aitab hoida tervet eluviisi ja head füüsilist vormi.

Kaubandustöötaja: tööpäeva jooksul on vabalt võimalik maha kõndida 50 kilomeetrit.

Maxima-vahetuse-vanem-Siim-Svitski

Kaubanduses on tehnoloogia arengu tulemusena töö lihtsamaks läinud.

Siim Svitski arvates võiks kaubandusvaldkonda tulla tööle igaüks, kes tahab arendada oma keeleoskust. Sõltuvalt piirkonnast, millises linnas ja kaupluses töötada, saab praktiseerida erinevaid keeli.

Samuti peab Siim oluliseks plussiks viimaste aastate tehnoloogiate võidukäiku, mis on kauplustesse toonud iseteeninduskassad ja muutnud kassapidajate tööd oluliselt kergemaks.

Vahetuse vanem: tehnoloogia on muutnud me tööd oluliselt kergemaks.

Tiina-Kilvits-8-lapse-ema-coop-Raasiku

Reporter proovis Eesti levinuimat ametit, müügitööd Coop Eesti Raasiku poes.

Lisaks kaubanduse esmatasandiga tutvumisele, saadi tuttavaks ka väga ägeda kassapidaja ning kaheksa lapse ema Tiina Kilvitsaga. Tiina rääkis oma tööst, üle loetud said kõik lapsed ning vanemad tütred selgitasid, millised võimalused on noorel kooli kõrvalt oma raha teenida kaupluses kaubapaigutamisega.

Vaata videost, mida Tiina räägib müüja tööst:

Julia_Pärnu_Maxima2018_450x600

Suvetööline kaubanduses: kutsusin sõbranna ka endale kolleegiks

Eesti Kaupmeeste Liidu läbi viidud küsitlusest selgub, et noored suunduvad suvetööks kaubandusse. Kaubanduse märkis oma kolme peamise eelistuse hulka üle poole küsitluses osalenud 15-25 aastastest noortest. Alljärgnevalt teeme juttu suveks Pärnu Maximasse saalitöötajaks tööle läinud 17-aastase Juliaga.

Julia, ole hea räägi pisut endast

Olen Pärnu tüdruk ja õpin Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. Järgmisest õppeaastast sooviksin minna õppima Tallinnasse keskkooli. Vabal ajal tegelen spordiga, meeldib käia jõusaalis, armastan joosta lindi peal ja pean ennast täiesti tavaliseks nooreks.

Kuidas kaubandusse suveks tööle sattusid?

Ema kutsus. Minu ema töötab Pärnu Maxima hüpermarketis juba kaks aastat ja tema tegigi mulle ettepaneku, kas ma ei tahaks kauplusesse tööle tulla.

Oled oma otsusega rahul?

Jah, ma olen väga rahul. Näen oma töö tulemust kohe ja seda üle kaupluse. Panen nimelt kaupa riiulitele välja ja mulle tõesti meeldib see. Esimesel päeval kui alustasin olin muidugi närvis aga närv on nüüdseks juba üle läinud.

Miks on sinuvanusel noorel hea kaubandusest töökarjääriga alustada?

Kõigepealt, et oma raha teenida, et mitte vanematest sõltuda. Ja kindlasti ka seetõttu, et saad tööd teha koos oma sõpradega. Kutsusin endaga tööle ka oma sõbranna ja kohe kui ta sai oma viimase eksami ära tehtud, ta ka tuli. Ma juba ootasin väga, et saaksime temaga koos töötada.

Kas näeme Sind ka järgmisel suvel kaubandusvaldkonnas tegutsemas?

See on minu esimene suvi, kus ma kauplusesse tööle tulin ja väga loodan, et see ei jää viimaseks suveks. Mulle kohe väga meeldib see töö, mida teen.