Seminarid ja koolitused

Seminarid ja koolitused

2017
 1. Palmiõli teemaline hommikukohv „Palmi all” 07.06.2017.
  Kaupmeeste Liit ja MTÜ Mondo korraldasid jaemüüjate ostuvaldkonna, omamärgitoodete (private label) ja vastutustundliku ettevõtluse spetsialistidele suunatud palmiõliteemalise infoseminari. Palmiõli on üks enimkasutatavaid taimeõlisid nii toiduaine- kui ka kosmeetikatööstuses, mille tootmisega kaasneb mitmeid tõsiseid probleeme. Hinnanguliselt leidub palmiõli 50% kauplustes müüdavates pakendatud toidu- ja kosmeetikatoodetes, sh ka nendes, mis on toodetud Eestis: http://www.supplychainge.org/uuringud/palmioli/?L=ee.
  Lahendus ei ole palmiõlist loobumine, vaid vastutustundlikult toodetud palmiõli tarnimine, kasutamine ja müümine. Kaupluseketid saavad anda siin oma panuse, tellides ja müües edasi peamiselt sertifitseeritud palmiõlist toodetud tooteid. Mitmes Euroopa riigis on juba vastu võetud otsused kasutada ainult sertifitseeritud palmiõli.
  Infopäeval olid tähelepanu all kolm teemat:
  1. Milles probleem on, ehk palmiõli võlu ja valu? Kristina Mänd, MTÜ Mondo
  2. Mida tähendab sertifitseeritud palmiõli ja mida see lubab? Veljo Einberg, sertifitseerimisasutus BMTRADA
  3. Arutelu: millised on meie kauplusekettide võimalused ja ka takistused, et meil saadavad tooted oleksid tehtud õiglaselt toodetud palmiõlist?
  Palmiõli kohta vaata lähemalt SIIT:
  .
 2. Brent McKenzie koolitus „Jaekaubanduse juhtimine“ 3.-5.veebruaril ja 22.-23.aprillil 2017.
  Kaupmeeste Liit koostöös TÜ majandusteaduskonnaga korraldas kursuse „Jaekaubanduse juhtimine“, mida viis läbi Kanada University of Guelph professor Brent McKenzie. Kursus toimus kahes sessioonis 3.-5.veebruaril ja 22-23.aprillil 2017.

  Kursuse peamised teemad olid jaekaubanduse strateegiad ja formaadid, kliendi analüüs (target shopper analysis), finantsanalüüs, hinnastamine, planeerimine kaubanduses, e-kaubanduse roll ning peamised teemad tarneahela juhtimises.
  Brent McKenzie kohta vaata lähemalt:
  Ettevõtjad ja ülikoolid arendavad koostöös kaubandusharidust. 25.04.2017 kaubandus.ee
  Kaubandusteemaline loengusari Kanada professorilt koostöös Tartu Ülikooliga.

 3. Pakendimaksu ümarlaud 05.04.2017.
  Koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Toiduainetetööstuse Liiduga.
  Rahandusministeerium on välja töötamas uut pakendiaktsiisi, mida hakatakse koguma Eestisse toodavate pakendikoguste pealt. Ettevõtjate hinnangul ei täida uus aktsiis seatud keskkonnaalaseid eesmärke ega lahenda seniseid probleeme pakendite aladeklareerimisega. Vastupidi, täiendav maks paneb ausad pakendiettevõtjad veelgi ebavõrdsemasse konkurentsipositsiooni. Koostöös Kaubandus-Tööstuskoja ning Toiduliiduga korraldatud pakendimaksu ümarlaual rääkisid erinevad osapooled ja eksperdid pakendimaksu eesmärkidest, probleemidest ja võimalikest mõjudest tarbijatele.

  Loe ümarlaua kokkuvõtet: Pakendiaktsiis võtab iga Eesti elaniku taskust 11 eurot. 05.04.2017, koda.ee
  Täiendavalt saab lugeda pakendiettevõtjate kohustustest Villy Lopmani artiklist: Pakendiaktsiisi olulisemad küsimused, mis ilmus 21.04.2017 kaubandus.ee.

 4. Kuidas jaekettidega edukalt koostööd teha? Jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste ühisseminar 28.03.2017.
  Kuuendal jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste ühisseminaril toimus mitu vestlusringi, kus osalesid liidu liikmesettevõtete esindajad.

  Jaekettide ostujuhtide vestlusringis osalesid Maxima, Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Eesti esindajad ja teemaks oli: kuidas käesoleval aastal edukamalt koostööd teha.  Teises vestlusringis arutasid R-Kioski, Circle K ja Olerexi esindajad, millised on võimalused oma kauba letile saamiseks piiratud müügipinnaga kauplustes. Seminari käigus toimus ka kolmas vestlusring: piiriäärse kaubanduse mõju Eesti jaekaubandusele ja tootjatele, mida juhtis Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. Vestlusringis osalesid Jaan Härms (Saku Õlletehase juhatuse liige), Urmas Koidu (Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhataja), Lauri Uibo (SIA Aldar Latvija juhatuse liige)
  Seotud meediakajastus:
  Loe, mida põnevat arutati piirikaubanduse üle Läti piiril. 29.03.2017, kaubandus.ee
  Mõtteid seminarilt “Kuidas jaekettidega edukalt koostööd teha?“, 28.03.2017 kaubandus.ee
  Vaata seminari esinejaid ja programmi SIIT:.

 5. Seminar andmekaitsereformist 17.03.2017.
  2018. aasta kevadel üle EL-i jõustuv andmekaitsereform toob endaga kaasa laialdased uued õigused tarbijale ning olulised kohustused ettevõtjatele, kes töötlevad isikuandmeid (nt. kliendikaart-mida klient ostis, tarbijamängude võitjad, CRM süsteem). Väga praktilisel seminaril tutvustasid fookusega kaubandussektoril, uue süsteemi nõudeid kaupmeestele Andmekaitseinspektsiooni IT-nõunik Urmo Parm ja advokaadibüroo Jesse & Kalaus partner, Mari Matjus.

  Ettekanded:
  Urmo Parm ja Maarja Kirss Andmekaitse Inspektsioon
  Andmekaitsereformi koolitus. M.Matjus

2016
 1. Kuidas kasutada kliendiandmeid enda kasuks. 17.02.2016.
  Tehti tutvust innovaatiliste andmeanalüüsi lahendustega, mis aitavad kaubanduses müüki edendada ja klientide lojaalsust tõsta. Seminari eesmärgiks oli tutvustada uusimaid andmeanalüüsi võimalusi ja meetodeid jaekaubanduses ja logistikas ning selgitada, kuidas andmeid tulemuslikult oma äri jaoks ära kasutada. Seminari viis läbi Silver Traat Tarkvara Arenduskeskusest.
 2. Tarbijakaitseameti infoseminar kauplejatele. 26.02.2016.
  Tarbijakaitseameti infoseminari raames saadi ülevaate 1. märtsil 2016 jõustuvatest tarbijakaitseseaduse muudatustest, piiriülesest kaebuste lahendamisest ja ODR-platvormist ning tarbijavaidluste komisjoni tööpõhimõtetest ja muudatustest uue seaduse valguses. Seminar toimus Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu koostöös.
 3. Seminar “Pakendiaktsiis – peamised probleemid ja praktilised lahendused Eesti kaupmehele“ 15.03.2016. Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu ühisseminaril rääkis uusimatest arengutest pakendiaktsiisi valdkonnas riigi vaates Maksu-ja tolliameti peajurist Lembit Sullakatko ning olulist kohtupraktikat tutvustas RASK advokaadibüroo advokaat Villy Lopman.
 4. Kaupmeeste Liidu ja Õpilasmaleva koostööprojekti „Minu suvi kaubanduses“ infoseminar. 20.04.2016 Sihtasutuse Õpilasmalev tegevjuht Ott Väli ja kliendihaldur Egert Eenmaa tutvustasid õpilasmaleva tegevust Tallinnas. Oma kogemusi jagas Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.
 5. Seminar “Peamised probleemid ja võimalikud lahendused alkoholi müügil“. 26.04.2016
  Kaupmeeste Liidu seminari eesmärgiks oli jagada KL liikmete kogemust nii peamistest probleemidest kui ka rakendatavatest ja töötavatest lahendustest alkoholi müügil (aitamaks müüjat alkoholi müügil tekkivate ebameeldivate olukordade lahendamisel) eelkõige seoses müügist keeldumisega joobes klientidele. Seminaril esinesid Riina Raudne ja Triin Sokk Terve Eesti SA-st ning Katrin Bats Rimi Eesti Food AS-st tutvustas oma ettevõtte kogemusi töötajate koolitamisel. Tegevjuht Riin Savi tutvustas Kaupmeeste Liidu koostatud alkoholi müügi juhendit ja tegi ülevaate probleemidest alkoholi müügil kaupmeeste seisukohast.
 6. Kaupmeeste Liidu 20.aastapäeva visiooniseminar ja pidulik vastuvõtt. 25.05.2016, Teater NO99, Sakala 3, Tallinn.
  Eesti Kaupmeeste Liit tähistas NO99 teatrimajas oma 20. tegevusaastat visiooniseminariga „Tuleviku kaubandus – kas oleme selleks valmis?“, kus arutati tulevikustsenaariume nii kaubanduses kui ühiskonnas üldiselt. Enda mõtteid avaldasid ettevõtlusminister Liisa Oviir, TTÜ riigirahanduse professor Karsten Staehr, Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand, Circkle K Eesti peadirektor Kai Realo ning TÜ Kliinikumi neurokirurg Toomas Asser.
 7. Ümarlaud „Aktsiisikaubad ja salaturg“. 9.06.2016.
  Ümarlaud toimus Maksumaksjate liidu ja Kaupmeeste liidu koostöös. Viiendat korda toimuval ümarlaual esitleti Itaalia kriminoloogia uurimiskeskuse Transcrime’i uuringut Valgevenest pärit salasigarettide liikumisest Euroopa Liidus. Lisaks jagasid Eesti, Läti ja Leedu tolliametite esindajad salaturuga võitlemise kogemusi ja edulugusid, avati nii kaupmeeste kui ka maksumaksjate vaadet aktsiisipoliitikale ja salakaubandusele. Paneeldiskussioonis tuli teiste teemade seas arutamisele ka rahvusvaheline koostöö tõkestamaks sigarettide salakaubandust.
  Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Riin Savi esines ettekandega „Aktsiisipoliitika ja salakauba mõju legaalsele müügile Eestis“.
 8. Tallinna Ettevõtluspäev. Kaupmeeste Liidu seminar-töötuba 04.10.2016. Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus, Bolero 1 saal.
  Kaupmeeste Liit korraldas Tallinna Ettevõtluspäeva raames seminari “Kuidas ületada olematu eelarvega kasvuraskusi ja saada turuliidriks?” Seminaril esinesid Jardin OÜ tegevjuht Kaisa Ilves ja Põldma Kaubanduse AS omanik ja tegevjuht, Aasta Ettevõtja 2015 finalist Heinar Põldma.
 9. Kaubanduse Aastakongress 2016. 12.10.2016. Ülemiste SpaceX sündmustekeskus, Keevise 6, Tallinn http://www.spacex.ee/. Järjekorras juba viies Kaubanduse Aastakongress toimus Äripäeva ja Eesti Kaupmeeste Liidukoostöös. Seekordne kongress oli paljuski pühendatud kaubanduse tulevikule, kus räägiti sellest, mis suunas kaubandus liigub, millega peab kaupmees tulevikus arvestama, ning millised on peamised väljakutsed.
 10. Koostöökonverents „Ausad ärisuhted toidu tarneahelas – müüt või tegelikkus?“ 28.10.2016.
  Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu ja ECR Baltic 3. koostöö konverents toimus taaskord Toidumessi „FoodFest 2016“ raames.