Koroonaviiruse levik on viimastel nädalatel hüppeliselt kasvanud ja kasvab ilmselt veel. Kaupmeeste Liit kutsub üles kaupmehi naasma kevadiste riskimaandusmeetmete juurde.

Soovitame kaupmeestel:

  1. Võimaldada poodide käiguteedes klientidele 2-meetrise distantsi hoidmist kõikjal, kus mõistlikult võimalik.
  2. Kaubanduskeskuste aatriumide sisustamisel soodustada igati 2-meetrise vahemaa hoidmise võimalust. Vaadata üle lähtuvalt oma olukorrast ja klientide käitumisest ajutiste laatade ja lettide lubamine, istumisalad ja kogunemisalad.
  3. Vältida agressiivset turunduskommunikatsiooni, mis tooks korraga palju inimesi poodi. Andsime sama soovituse maikuus, suveperioodil ei olnud see relevantne, aga nüüd taas on. Vältige laatu, moedemonstratsioone, messe, ühepäevaseid üritusi ja muid turundustegevusi, mis koondavad üheaegselt palju inimesi teie ruumidesse. Suunake inimesi kampaaniaostudele e-kanalitesse ja tehke poodides kampaaniaid pikema perioodi jooksul, et ostjaid ajas hajutada.
  4. Veenduda, et te pakute klientidele käte desinfitseerimise võimalust ja korrektseid desoaineid. Riiklikku järelevalvet selle üle suurendatakse lähipäevil. Desoained ei pea vältimatult olema sissepääsu juures, aga nende asukohale peab olema selge viide.
  5. Taaspaigaldada distantsi hoidmist soodustavad põrandakleepsud, meeldetuletused visuaalselt ja/või siseraadios. Riik on tootnud uuendatud kampaaniamaterjalid selleks otstarbeks, mida saab küsida ka Kaupmeeste liidust, kui teie ettevõttele pole neid juba saadetud.
  6. Võimaldada töötajatele isikukaitsevahendid ja maandada töökorralduslikke riske. Parimate praktikate soovitusi saate küsida Kaupmeeste Liidust.
  7. Järgida Terviseameti välja antud soovitusi kauplustele, mis on uuendatud viimati 25.10.2020 https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/kaitumissoovitused_jaekaubandusettevotetele_25.10.20.pdf

Valitsus ei ole nimetanud ühe võimaliku meetmena kaupluste sulgemist.

Siin on võti kaupmeeste ja klientide käitumises, et suudaksime ühiselt nüüd ja edaspidi riske võimalikult tõhusalt maandada ja vastutustundlikud olla.

 

Jaga uudist: