Kaupmeeste Liidu liikmeskonda kuuluvad nüüdsest kõik suuremad Tallinna kaubanduskeskused. Lisaks Kristiine Keskuse ja Rocca al Mare Keskuse operaatorile panustavad kaubandussektori arengusse erialaliidu kaudu Viru Keskus, Ülemiste Keskus, Port Artur ja Tartu Kaubamaja.

Kaupmeeste liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul esindas liit sektorit kogu koroonakriisi vältel väga aktiivselt ning selle käigus joonistus välja, kui oluline on infovahetus ja seisukohtade kooskõlastamine kaubanduskeskustega. „Kaubanduskeskused pidid kevadel hakkama saama nii riikliku sulgemisotsuse kui taasavamisega, selleks oli vaja paika panna tingimused, milles ka liit kaasa rääkis. Samuti toetas riik Kaupmeeste Liidu palvel keskuste rentnikke renditoetustega,“ rääkis Peil. „Liitu juba kuuluvad keskused olid kevadel oluliseks sillaks, sisendi andjaks ja infovahendajaks ning Kristiine ja Rocca al Mare keskused toovad meile tänu oma mõjukusele seda kõike juurde.“

Kristiine Keskuse ja Rocca al Mare Kaubanduskeskuste omanikfrma Citycon kommertsdirektor Helen Metsvaht kommenteerib: “Kaubandussektoril on ees arvatavasti ajaloo suurimad väljakutsed ja näeme, et info vahetus ja koostöö nii kaubanduskeskuste kui ka kaupmeeste vahel organiseeritud viisil on üha enam oluline. Oleme küll kaubanduskinnisvara omanikest portfelli mahult Eestis teised, kuid leiame, et Kaupmeeste Liitu kuulumine annab meile sellegipoolest hea võimaluse, et veel paremini viia teistega koostöös ellu Cityconi jaoks olulisi väärtusi.“

Kaupmeeste Liit koostööplatvormina toob kokku jaeketid, hulgimüüjad, kaubanduskeskused ja erinevad kaubandussektorit teenindavad ettevõtted. Ühine tegevus parendab koostööd, suurendab teineteisemõistmist ning aitab suuremaid koostööprojekte ellu aidata.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub 55 liiget. Kaubandussektor on üks Eesti suurimaid tööandjaid, mis annab otseselt tööd 72 000 inimesele.

 

Jaga uudist: