Kaubandustöötajate lood

Mai-Kastemae-2017_filter_800x560

Mida soovitab Mai Kastemäe noortele, kes näiteks õpingute ajaks paindlikku töökohta vajavad. Kas teenindaja amet sobiks selleks? 

Kui sa oled noor ja tahad elus saada kogemusi, siis klienditeenindaja töö on selleks ideaalne. Sa saad arendada meeskonnatöö oskust, suhtlemist ja tihti praktiseerida võõrkeeli. Kui sa aga oled küll hea meeskonnamängija, aga kliente pelgad ja ei meeldi palju suhelda, siis kaubanduses on ka muid tööpakkumisi, mis sulle võib-olla rohkem sobivad. Võib juhtuda nii, et tuled kaubandusse tööle ajutiselt ja avastad, et see ongi see, mis sulle sobib. Nii juhtus just minuga.

Müügitöö fänn Mai Kastemäe: klienditeenindaja töö on noorele kogemuste omandamiseks ideaal.

Kaire-Tero-pisike

Kaire Tero on kindel, et kogemused tööjõuturul aitavad õiget eriala leida ja on väärtus edaspidiseks.

Teenindussektor pakub suurepäraseid võimalusi kõrgkooli kõrvalt tööl käia ja nii sündis Kairelgi esimene kokkupuude selle valdkonnaga.

„Kui sa ei õpi, siis lõpetad kaupluse kassas!”

Tiina-Kilvits-8-lapse-ema-coop-Raasiku

Reporter proovis Eesti levinuimat ametit, müügitööd Coop Eesti Raasiku poes.

Lisaks kaubanduse esmatasandiga tutvumisele, saadi tuttavaks ka väga ägeda kassapidaja ning kaheksa lapse ema Tiina Kilvitsaga. Tiina rääkis oma tööst, üle loetud said kõik lapsed ning vanemad tütred selgitasid, millised võimalused on noorel kooli kõrvalt oma raha teenida kaupluses kaubapaigutamisega.

Vaata videost, mida Tiina räägib müüja tööst: 

Fridrix Ingar_Prisma

Kaubanduses teed iga päev 10 000 sammu.

Prisma kaubandusteenindaja Fridrix Ingar on üks neist eestimaalastest, kes saab juba töökohal kätte piisava füüsilise koormuse. Ringvaade käis Fridrixiga tema tööst rääkimas ja 8-tunnise päeva lõpuks oli vahval pereisal poes tehtud 14 000 sammu ehk maha kõnnitud umbes 9 kilomeetrit. Töö kaubanduses aitab hoida tervet eluviisi ja head füüsilist vormi.

Kaubandustöötaja: tööpäeva jooksul on vabalt võimalik maha kõndida 50 kilomeetrit.