Ettevõtluspäev

Tallinna Ettevõtluspäev

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab alates 2004.aastast Tallinna Ettevõtluspäeva, et väärtustada ettevõtlust, julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgu laiendamiseks.

Kaupmeeste Liit korraldab Ettevõtluspäeva raames seminare aktuaalsetel kaubandusettevõtjaid huvitavatel teemadel.

2019.a Ettevõtluspäeva peateema oli „Julge mõelda, julged teha“

8.oktoobril kell 10.30-11.30 Viru Konverentsikeskuses (Viru väljak 4, Tallinn) saalis Bolero 2 korraldas Kaupmeeste Liit seminari pealkirjaga “Kaubandushiiglaste maailma muutvad otsused – tarbijamugavus ja keskkonnahoid”.

Rimi ja Prisma esindajad rääkisid julgetest projektidest, mida viimasel aastal on ette võetud. Kuidas projekte ette valmistati, kuidas kommunikeeriti avalikkusele, kuidas tegeleti kriitika ja vastukajaga, millist positiivset tunnustust saadi klientidelt, koostööpartneritelt ja avalikkuselt.

  1. Rimi Eesti Food AS vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats tegi ettekande teemal: „Vastutustundlikud otsused toidupoes – julgus või vajadus?“
    Rimi fookus on keskkonnahoiule suunatud projektidel nii operatsioonide kui turunduse poolelt, mis peaksid vähendama pakendit ja materjalikulu.
  2. Prisma Peremarketid AS kommunikatsioonijuht Piret Lankots rääkis sellest, kuidas asuti tasuta vastu võtma Läti pakenditaarat ja tehti otsus 24/7 avatud hüpermarketite kasuks.

2018.a Ettevõtluspäeva läbiv teema oli „Ettevõtlus 100“.

2.oktoobril Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses toimus juba 15. Tallinna Ettevõtluspäev, kus Kaupmeeste Liit korraldas seminari kaubandusala inimestele teemal: Kliendikeskne ettevõtlus – mida see tähendab?

Seminaril oli kaks ettekannet:

1) Kas Sinu ettevõte tegutseb kliendikeskselt?”
Ettekanne keskendus järgmistele punktidele:

  • Kliendikeskselt tegutseva ettevõtte kolm fookusvaldkonda;
  • aastal läbi viidud magistritöö uuringu ”Kliendikogemuse juhtimine Eesti jaekaubanduse ettevõtetes” olulisemad leiud.

Esineja: Katri Rohesalu, Sustinere OÜ partner.
Katril on 18 aastat kogemust Swedbankis, kus ta vastutas kliendikogemuse juhtimise ning seda toetavate süsteemide loomise ning arendamise eest. Ta on töötanud aasta jaekaubanduse juhina Baltikas. Katri lõpetas 2018. aasta kevadel TTÜ magistrantuuri personalijuhtimise erialal. Magistritöö kirjutas ta kliendikogemuse juhtimisest Eesti jaekaubanduse ettevõtetes.

ETTEKANNE: Kas Sinu ettevõte tegutseb kliendikeskselt_Katri Rohesalu

2) Baltika Grupi ettekanne teemal: Vérenni kliendikogemuse mudeli loomine.

Esineja: Mari-Liis Küppar, Baltika Grupi kliendikogemuse divisjoni juht.
Mari-Liis Küpparil on turunduskogemusi nii Swedbankist, Saku Õlletehasest kui ka Värska Veest. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise eriala, EBS-i rahvusvahelise ärijuhtimise eriala ning õpib hetkel EKAs moestilistikat.


2017.a Ettevõtluspäeva läbiv teema oli  „Väärtus peitub inimestes“.

Sellel Ettevõtluspäeval korraldas Kaupmeeste Liit mitu üritust.

3.oktoobril 2017 toimus Viru Konverentsikeskuses seminar: “Kuidas müüa kaubandust? Turuliidrite lood oma klientide ja inimeste sidumisest”, kus ettekannetega esinesid Kaubamaja AS Teenindus- ja personalidirektor Piret Suitsu ja Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido. 

Kuidas müüa kaubandust? Nele Peil, 05.10.2017 kaubandus.ee

4.-5. oktoobril osalesime Tallinna Ettevõtluspäeva eriprojekti “Noorte Inspiratsioonilabor” raames kaubanduse alaga, kus noortele tutvustati mitmekesiseid karjäärivõimalusi kaubanduses.

Kahe päeva jooksul tutvustasid oma tööd ja valdkonda tänased edukad ostujuhid, suhtekorraldajad, teenindusspetsialistid, kaupluste juhatajad, koolitusjuhid jne. Spetsialistide käe all lahendati valdkonna praktilisi ülesandeid, et saada ettekujutus töö sisust. Noortega vestlesid Kaubamaja, Circle K, Selveri, COOPi, Rimi, Prisma ja ABC Supermarketsi parimad spetsialistid. Infot jagati ka kooli kõrvalt töövõimaluste kohta juhtivates kaubandusettevõtetes. Kogu kaubanduse ala tegevust koordineeris Kaupmeeste Liit.

Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa meie liidu liikmed Nixor EE, ABC Supermarkets AS, Selver AS, Rimi Eesti Food AS, Põldma Kaubanduse AS; Prisma Peremarketid AS, Coop Eesti Keskühistu ja Circkle K Eesti AS.


2016.a Ettevõtluspäeva läbiv teema oli “Äri kui elamus”.

Kaupmeeste Liidu seminar-töötuba “Kuidas ületada olematu eelarvega kasvuraskusi ja saada turuliidriks?” toimus 04.10.2016 Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses.

Kaupmeeste Liit korraldas Tallinna Ettevõtluspäeva raames seminari “Kuidas ületada olematu eelarvega kasvuraskusi ja saada turuliidriks?” Seminaril esinesid Jardin OÜ tegevjuht Kaisa Ilves ja Põldma Kaubanduse AS omanik ja tegevjuht, Aasta Ettevõtja 2015 finalist Heinar Põldma.

Vaata lisaks: