Seminarid ja koolitused

Seminarid ja koolitused

2019

 

2018
 1. Infopäev Tallinna kaupmeestele, kus tutvustati uut välireklaamide eelkooskõlastuse korda ja keskkonda (TERA).
  21.novembril Tallinna Linnavalitsuse istungite saalis, Vabaduse väljak 7.
  Kaupmeeste Liit korraldas koos Tallinna Ettevõtlusametiga kaupmeestele infopäeva, kus tutvustati uut välireklaamide eelkooskõlastuse korda ja keskkonda.
  Tallinna Linnavolikogu võttis aprillis vastu uue välireklaamide kooskõlastamise korra (TERA), mis hakkab kehtima 1. jaanuarist 2019. Määrus on siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/427042018008
  Infopäeval saadi vastused ka eelnevalt esitatud küsimustele.
  Ettekanne: TERA rakendamine-Infopäev_21.11.2018
 2. 5. Toidutööstuse ja kaubanduse koostöö konverents: “Tarneahela efektiivsus muutuste tuules” 26. oktoobril 2018 Eesti Näituste Messikeskuses Pirita tee 28, Tallinn.
  Eesti Toiduainetööstuse Liidu ja Eesti Kaupmeeste Liidu 5. koostöö konverents toimus traditsiooniliselt Toidumessi „FoodFest 2018“ raames.
  Ettekanded saab alla laadida SIIT:
 3. Kaubanduse Aastakongress 2018 toimus 9.oktoobril 2018 Swissotel Tallinna konverentsikeskuses.
  Järjekorras juba seitsmenda kongressi teema oli: Kaupmees – teenindaja – tarbija: üheskoos helgesse tulevikku.
  Esimeses osas räägiti kaubandusärist ja globaalsetest trendidest. Juttu tuli kaubandussõdadest, Lidli tulekust ning GDPRi järellainetusest. Teises osas keskenduti töötajatele ehk teenindajatele. Arutleti selle üle, millised lahendused on tööjõuprobleemidele ning kuidas töötajad õnnelikuks teha, sest õnnelik töötaja on hea töötaja. Päeva viimane sessioon keskendus tarbijatele, sest need on need, kes toovad kaupmeestele raha sisse. Kuidas andmed enda kasuks tööle panna ning kuidas pakkuda tarbijatele meelelahutust ja kuidas panna ta rohkem ostma ja tarbima.
 4. Tallinna Ettevõtluspäev. 2.10.2018 Kaupmeste Liidu seminar “Kliendikeskne ettevõtlus – mida see tähendab?” Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses.
  Seminaril oli kaks ettekannet. Katri Rohesalu (Sustinere OÜ partner) rääkis teemal “Kas Sinu ettevõte tegutseb kliendikeskselt?”. Tema ettekanne keskendus kliendikeskselt tegutseva ettevõtte kolmele fookusvaldkonnale ja magistritöö uuringu ”Kliendikogemuse juhtimine Eesti jaekaubanduse ettevõtetes” olulisematele leidudele. Teiseks esinejaks oli Baltika Grupi kliendikogemuse divisjoni juht Mari-Liis Küppar, kes rääkis Vérenni kliendikogemuse mudeli loomisest.
 5. Seminar andmekaitsereformist fookusega kaubandussektoril 5.04.2018.
  2018. aasta kevadel üle EL-i jõustuv andmekaitsereform toob endaga kaasa laialdased uued õigused tarbijale ning olulised kohustused ettevõtjatele, kes töötlevad isikuandmeid (nt. kliendikaart-mida klient ostis, tarbijamängude võitjad, CRM süsteem).
  Andmekaitsereformi olulisemaid nõudeid kaupmehe vaatenurgast tutvustas advokaadibüroo Ellex Raidla andmekaitsereformi valdkonna projektijuht Merlin Liis. Käsitletavad teemad olid muuhulgas: kliendikaardid ja lojaalsusprogramm; kampaaniad; turvakaamerad; ostuajalood jmt big data kasutamine; turundustegevuse piirangud – mida ja kellele tohib e-postiga saata; e-poodide eripärad. Kaupmeeste esitatud täiendavatele küsimustele vastasid Andmekaitseinspektsiooni tehnoloogiadirektor Urmo Parm ja koostöödirektor Maarja Kirss.
2017
 1. 4. Toidutööstuse ja kaubanduse koostöö konverents: “Efektiivsus ja jätkusuutlikkus tarneahelas” 27. oktoobril 2017 Eesti Näituste Messikeskuses Pirita tee 28, Tallinn.
  Eesti Toiduainetööstuse Liidu ja Eesti Kaupmeeste Liidu 4. koostöö konverents toimus traditsiooniliselt Toidumessi „FoodFest 2017“ raames.
 2. Kaubandusvaldkonna koostöövõimaluste seminar teadlastega 18.oktoobril 2017.
  Kaupmeeste Liit koostöös ADAPTER’iga korraldas oma liikmetele kaubandusvaldkonna koostöövõimaluste seminari teadlastega. Koostöövõimaluste seminar oli korraldatud spetsiaalselt kaubandusvaldkonnale.
  Ettekanded:
  „MOOD – Trendide prognoosimise ajajoon ehk trend timeline“ Vilve Unt, moedisainer, Eesti Kunstiakadeemia;
  “Tarbijakäitumine”  Oliver Parts, PhD, Tallinna Tehnikaülikool;
  “Tööstressi tulek ja minek” Tõnu Lehtsaar, Tartu Ülikool;
  “Kas on võimalik tarbija ümber sõrme keerata?” René Arvola, Tallinna Tehnikaülikool;
  “Kuidas brändid tegelikult kasvavad”  Annika Oja, Tallinna Tehnikaülikool.
  Üritust toetas Tallinna Ettevõtlusamet
 3. Kaubanduse Aastakongress 2017 toimus 11.oktoobril 2017 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. 
  Järjekorras juba kuues Kaubanduse Aastakongress toimus Äripäeva ja Eesti Kaupmeeste Liidukoostöös. Sellel aastal keskenduti kahele põhiteemale:
  Innovatsioon. Tehnoloogia areng mõjutab tarbijate käitumist, ärimudeleid ja loomulikult ka kaubandust kui valdkonda tervikuna. Kongressil vaadeldi lähemalt innovatsioone kolmes valdkonnas: makselahendustes, kättetoimetamises ja kauplusekeskkonnas.
  Efektiivsus. Kuidas hoida või kasvatada kasumlikkust olukorras, kus palgad ja teised olulised sisendid kasvavad ja samas on tarbijad harjunud globaalsete e-poodide pakutavate ülisoodsate hindadega?
 4. Tallinna Ettevõtluspäev. Kaupmeeste Liidu seminar 03.10.2017. 
  Kaupmeeste Liit korraldas Tallinna Ettevõtluspäeva raames seminari “Kuidas müüa kaubandust? Turuliidrite lood oma klientide ja inimeste sidumisest”, kus esinesid Kaubamaja AS Teenindus- ja personalidirektor Piret Suitsu ja Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido.
  Kuidas müüa kaubandust? Nele Peil, 05.10.2017 kaubandus.ee
 5. 4.-5.oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva Noorte Inspiratsioonilabori Kaubandusala
  Osalesime SpaceX sündmuskeskuseses Tallinna Ettevõtluspäeva eriprojekti “Noorte Inspiratsioonilabor” raames kaubanduse alaga, kus noortele näidati mitmekesiseid karjäärivõimalusi kaubanduses. Oma tööd ja valdkonda tutvustasid tänased edukad ostujuhid, suhtekorraldajad, teenindusspetsialistid, kaupluste juhatajad, koolitusjuhid jne. Spetsialistide käe all lahendati valdkonna praktilisi ülesandeid, et saada ettekujutus töö sisust. Noortega vestlesid Kaubamaja, Circle K, Selveri, COOPi, Rimi, Prisma ja ABC Supermarketsi parimad spetsialistid. Infot sai ka kooli kõrvalt töövõimaluste kohta juhtivates kaubandusettevõtetes. Kogu kaubanduse ala tegevust koordineeris Kaupmeeste Liit.
  Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa meie liidu liikmed Nixor EE, ABC Supermarkets AS, Selver AS, Rimi Eesti Food AS, Põldma Kaubanduse AS; Prisma Peremarketid AS, Coop Eesti Keskühistu ja Circkle K Eesti AS.
 6. Palmiõli teemaline hommikukohv „Palmi all” 07.06.2017.
  Kaupmeeste Liit ja MTÜ Mondo korraldasid jaemüüjate ostuvaldkonna, omamärgitoodete (private label) ja vastutustundliku ettevõtluse spetsialistidele suunatud palmiõliteemalise infoseminari. Palmiõli on üks enimkasutatavaid taimeõlisid nii toiduaine- kui ka kosmeetikatööstuses, mille tootmisega kaasneb mitmeid tõsiseid probleeme. Hinnanguliselt leidub palmiõli 50% kauplustes müüdavates pakendatud toidu- ja kosmeetikatoodetes, sh ka nendes, mis on toodetud Eestis: http://www.supplychainge.org/uuringud/palmioli/?L=ee.
  Toimus arutelu: millised on meie kauplusekettide võimalused ja ka takistused, et meil saadavad tooted oleksid tehtud õiglaselt toodetud palmiõlist?
 7. Brent McKenzie koolitus „Jaekaubanduse juhtimine“ 3.-5.veebruaril ja 22.-23.aprillil 2017.
  Kaupmeeste Liit koostöös TÜ majandusteaduskonnaga korraldas kursuse „Jaekaubanduse juhtimine“, mida viis läbi Kanada University of Guelph professor Brent McKenzie. Kursus toimus kahes sessioonis 3.-5.veebruaril ja 22-23.aprillil 2017. Kursuse peamised teemad olid jaekaubanduse strateegiad ja formaadid, kliendi analüüs (target shopper analysis), finantsanalüüs, hinnastamine, planeerimine kaubanduses, e-kaubanduse roll ning peamised teemad tarneahela juhtimises.  Brent McKenzie kohta vaata lähemalt:
 8. Pakendimaksu ümarlaud 05.04.2017.
  Koostöös Kaubandus-Tööstuskoja ning Toiduainetetööstuse Liiduga korraldatud pakendimaksu ümarlaual rääkisid erinevad osapooled ja eksperdid Rahandusministeeriumi poolt välja töötatava  pakendimaksu eesmärkidest, probleemidest ja võimalikest mõjudest tarbijatele.
 9. Kuidas jaekettidega edukalt koostööd teha? Jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste ühisseminar 28.03.2017.
  Kuuendal jaekettide-tootjate-hulgikaupmeeste ühisseminaril toimus mitu vestlusringi, kus osalesid liidu liikmesettevõtete esindajad. Jaekettide ostujuhtide vestlusringis osalesid Maxima, Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Eesti esindajad ja teemaks oli: kuidas käesoleval aastal edukamalt koostööd teha.  Teises vestlusringis arutasid R-Kioski, Circle K ja Olerexi esindajad, millised on võimalused oma kauba letile saamiseks piiratud müügipinnaga kauplustes. Seminari käigus toimus ka kolmas vestlusring: piiriäärse kaubanduse mõju Eesti jaekaubandusele ja tootjatele, mida juhtis Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. Vestlusringis osalesid Jaan Härms (Saku Õlletehase juhatuse liige), Urmas Koidu (Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhataja), Lauri Uibo (SIA Aldar Latvija juhatuse liige).
 10. Seminar andmekaitsereformist 17.03.2017.
  2018. aasta kevadel üle EL-i jõustunud andmekaitsereform tõi endaga kaasa laialdased uued õigused tarbijale ning olulised kohustused ettevõtjatele, kes töötlevad isikuandmeid (nt. kliendikaart-mida klient ostis, tarbijamängude võitjad, CRM süsteem). Väga praktilisel seminaril tutvustasid fookusega kaubandussektoril, uue süsteemi nõudeid kaupmeestele Andmekaitseinspektsiooni IT-nõunik Urmo Parm ja advokaadibüroo Jesse & Kalaus partner, Mari Matjus.
2016
 1. Kuidas kasutada kliendiandmeid enda kasuks. 17.02.2016.
  Tehti tutvust innovaatiliste andmeanalüüsi lahendustega, mis aitavad kaubanduses müüki edendada ja klientide lojaalsust tõsta. Seminari eesmärgiks oli tutvustada uusimaid andmeanalüüsi võimalusi ja meetodeid jaekaubanduses ja logistikas ning selgitada, kuidas andmeid tulemuslikult oma äri jaoks ära kasutada. Seminari viis läbi Silver Traat Tarkvara Arenduskeskusest.
 2. Tarbijakaitseameti infoseminar kauplejatele. 26.02.2016.
  Tarbijakaitseameti infoseminari raames saadi ülevaate 1. märtsil 2016 jõustuvatest tarbijakaitseseaduse muudatustest, piiriülesest kaebuste lahendamisest ja ODR-platvormist ning tarbijavaidluste komisjoni tööpõhimõtetest ja muudatustest uue seaduse valguses. Seminar toimus Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu koostöös.
 3. Seminar “Pakendiaktsiis – peamised probleemid ja praktilised lahendused Eesti kaupmehele“ 15.03.2016. Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu ühisseminaril rääkis uusimatest arengutest pakendiaktsiisi valdkonnas riigi vaates Maksu-ja tolliameti peajurist Lembit Sullakatko ning olulist kohtupraktikat tutvustas RASK advokaadibüroo advokaat Villy Lopman.
 4. Kaupmeeste Liidu ja Õpilasmaleva koostööprojekti „Minu suvi kaubanduses“ infoseminar. 20.04.2016 Sihtasutuse Õpilasmalev tegevjuht Ott Väli ja kliendihaldur Egert Eenmaa tutvustasid õpilasmaleva tegevust Tallinnas. Oma kogemusi jagas Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.
 5. Seminar “Peamised probleemid ja võimalikud lahendused alkoholi müügil“. 26.04.2016
  Kaupmeeste Liidu seminari eesmärgiks oli jagada KL liikmete kogemust nii peamistest probleemidest kui ka rakendatavatest ja töötavatest lahendustest alkoholi müügil (aitamaks müüjat alkoholi müügil tekkivate ebameeldivate olukordade lahendamisel) eelkõige seoses müügist keeldumisega joobes klientidele. Seminaril esinesid Riina Raudne ja Triin Sokk Terve Eesti SA-st ning Katrin Bats Rimi Eesti Food AS-st tutvustas oma ettevõtte kogemusi töötajate koolitamisel. Tegevjuht Riin Savi tutvustas Kaupmeeste Liidu koostatud alkoholi müügi juhendit ja tegi ülevaate probleemidest alkoholi müügil kaupmeeste seisukohast.
 6. Kaupmeeste Liidu 20.aastapäeva visiooniseminar ja pidulik vastuvõtt. 25.05.2016, Teater NO99, Sakala 3, Tallinn.
  Eesti Kaupmeeste Liit tähistas NO99 teatrimajas oma 20. tegevusaastat visiooniseminariga „Tuleviku kaubandus – kas oleme selleks valmis?“, kus arutati tulevikustsenaariume nii kaubanduses kui ühiskonnas üldiselt. Enda mõtteid avaldasid ettevõtlusminister Liisa Oviir, TTÜ riigirahanduse professor Karsten Staehr, Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand, Circkle K Eesti peadirektor Kai Realo ning TÜ Kliinikumi neurokirurg Toomas Asser.
 7. Ümarlaud „Aktsiisikaubad ja salaturg“. 9.06.2016.
  Ümarlaud toimus Maksumaksjate liidu ja Kaupmeeste liidu koostöös. Viiendat korda toimuval ümarlaual esitleti Itaalia kriminoloogia uurimiskeskuse Transcrime’i uuringut Valgevenest pärit salasigarettide liikumisest Euroopa Liidus. Lisaks jagasid Eesti, Läti ja Leedu tolliametite esindajad salaturuga võitlemise kogemusi ja edulugusid, avati nii kaupmeeste kui ka maksumaksjate vaadet aktsiisipoliitikale ja salakaubandusele. Paneeldiskussioonis tuli teiste teemade seas arutamisele ka rahvusvaheline koostöö tõkestamaks sigarettide salakaubandust.
  Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Riin Savi esines ettekandega „Aktsiisipoliitika ja salakauba mõju legaalsele müügile Eestis“.
 8. Tallinna Ettevõtluspäev. Kaupmeeste Liidu seminar-töötuba 04.10.2016. Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus, Bolero 1 saal.
  Kaupmeeste Liit korraldas Tallinna Ettevõtluspäeva raames seminari “Kuidas ületada olematu eelarvega kasvuraskusi ja saada turuliidriks?” Seminaril esinesid Jardin OÜ tegevjuht Kaisa Ilves ja Põldma Kaubanduse AS omanik ja tegevjuht, Aasta Ettevõtja 2015 finalist Heinar Põldma.
 9. Kaubanduse Aastakongress 2016. 12.10.2016. Ülemiste SpaceX sündmustekeskus, Keevise 6, Tallinn http://www.spacex.ee/. Järjekorras juba viies Kaubanduse Aastakongress toimus Äripäeva ja Eesti Kaupmeeste Liidukoostöös. Seekordne kongress oli paljuski pühendatud kaubanduse tulevikule, kus räägiti sellest, mis suunas kaubandus liigub, millega peab kaupmees tulevikus arvestama, ning millised on peamised väljakutsed.
 10. Koostöökonverents „Ausad ärisuhted toidu tarneahelas – müüt või tegelikkus?“ 28.10.2016.
  Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu ja ECR Baltic 3. koostöö konverents toimus taaskord Toidumessi „FoodFest 2016“ raames.