Kaupmeeste Liidu tänukampaania kaudu saadeti eesliinitöötajatele 16 000 tänusõna

Kaupmeeste Liidu kampaania „Tänu sulle” raames saadeti müüjatele, haiglaõdedele, teenindajatele, kulleritele ja teistele eesliinitöötajatele kolme kuu jooksul üle 16 000 tänusõna ja hea soovi.

„Olen meeldivalt üllatunud sellest, kui palju oli Eesti inimestes tänulikkust ja soojust eesliini töötajate suunal ja kui laialdaselt meie üleskutse inimesi kõnetas. Nii meie välja toodud ameteid kui mitmeid teisi tänati kampaanialehel www.tanusulle.ee ning Facebooki ja Instagrami kanalites innukalt,“ ütles Kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil. „Oleme viimased paar kuud saatnud isiklikke tänusõnu ettevõtetele ja tänatutele paberil ja e-kirjaga edasi ja senine tagasiside on olnud, et paljudele läks avalik märkamine ja tänamine väga korda.”

Kampaaniaga kutsuti inimesi märkama neid eesliinitöötajaid, kelle igapäevane tööülesannete täitmine oli hädavajalik selleks, et igapäevane elu jätkuks ka koroonakriisi olukorras – näiteks müüjad, kullerid, teenindajad, lasteaiaõpetajad, hooldusõed.

„Toit ja esmatarbekaubad pidid jõudma poodi ja sealt koju, lapsed pidid olema hoitud ja haiged hooldatud. See tundub elementaarne, aga kümned tuhanded inimesed, kes neid töid tegid, tulid iga päev vapralt oma ülesandeid täitma. Nendel ei olnud võimalik jääda koju või teha kaugtööd,“ lisas Peil. „Lõpuakordina otsisime üles mõned kaubanduse eesliini töötajad, keda kampaania raames isiklikult välja toodi. Nende rõõmu ja tänutunnet selle üle, et nende panust märgati, kogusime südamlikku videosse” :

 

Kaubandusvaldkonnas töötab enam 72 000 inimest ehk iga üheksas tööealine inimene Eestis.