Kaupmeeste Liiduga liitusid neli suurt kaubandusettevõtet

Kaupmeeste Liiduga on 2022. aastal liitunud neli uut kaubandusettevõtet.
Ilutoodete segmendist TKM Beauty Eesti OÜ, spordi- ja vaba-aja kaupade müüja MatkaSport OÜ, alkohoolsete jookide müügile spetsialiseerunud e-pood e-Drinks OÜ ja kaubanduskeskustest Nautica Keskus OÜ.

2021 aasta tõi Kaupmeeste Liitu ka ehituskaupade keti Decora AS, kaubanduskeskuse Mustamäe Keskus OÜ, taarapunktide teenuseid pakkuva Pandipakendi Automatiseeritud Käitlussüsteem OÜ, sisustuskaupu pakkuva Jysk Linnen’n Furniture OÜ, kaubanduskeskusi omava Astri Grupi, ilutoodete müüja Tradehouse OÜ, moekaupade müüja KarKat Fashion OÜ ja toidupoodide keti Lidl Eesti OÜ.

Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul on viimastel aastatel edenenud Kaupmeeste Liidu liikmeskonnas väga erinevate kaubandussegmentide esindatus. „Sageli kuuluvad erialaliitudesse suured toidukaupade müüjad, kuid aastatega on Eesti Kaupmeeste Liit saanud ühistegevuse paigaks üha enam ka kaubanduskeskustele ning erinevate rõiva-, ilu- ja ehituskaupade müüjatele. See toob kaasa eripalgelisemaid ühiseid projekte ning loob suuremat sünergiat kaubandussegmentide vahel,“ märkis Peil.

Eesti Kaupmeeste Liit on Eesti suurim kaubandusettevõtete esindaja ja eestkõneleja, koondades 64 ettevõtet, kes annavad kokku tööd enam kui 26 000 inimesele. Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuuluvad jaeketid omavad täna 80% Eesti toidu- ja esmatarbekaupade turuosast.
Liit tähistas hiljuti 25. juubelit.

Kaubandus on Eesti majandussektoritest suuruselt teine tööandja – iga üheksas inimene töötab Eestis just kaubanduse valdkonnas ja seda kõigis maakondades.