Valitsus otsustas sulgeda alates 27. märtsist kaubanduskeskused, avatuks jäävad toidupoed ja apteegid. Samuti on keelatud üle kahe inimesega kohtumised avalikus kohas.

Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas, näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad, ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet.

Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel, teatas valitsus.

Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud.

Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.

Väljaspool kaubanduskeskust asuvad poed jäävad avatuks.

Peaminister Ratas täpsustas, et eraldiseisvad poed, ehk poed, mis ei asu kaubanduskeskustes, jäävad avatuks. “Eraldiseisvad poed jäävad avatuks, aga seal kehtib reegel, et inimesed liiguvad, kas üksinda või maksimaalselt kahekesi ja kahemeetrise vahega,” selgitas Ratas.

Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.

Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22-st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.

Alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad (näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).

Valitsus vaatab piirangud üle kahe nädala möödudes.

Täpsemalt saab piirangute kohta lugeda valitsuse eriolukorra lehelt.

❗️Täpsem info https://www.kriis.ee/

❗️24h eriolukorra infotelefon 1247

Küsimused seoses koroonaviiruse puhanguga saada aadressile covid19@mkm.ee 

 

Jaga uudist: