Töövari Anabel: Ma võiksin küll tulevikus kaubanduses töötada

Kaupmeeste Liit korraldas 22-26 aprillil kaubanduse töövarjunädala tutvustamaks gümnasistidele karjäärivõimalusi kaubanduses. Noorte tagasiside oli väga positiivne.
Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi abiturient Anabel Selgis veetis koolivaheajal ühe päeva COOPi arendusdirektori Asko Puki töövarjuna, et saada mõtteid oma edasiste karjäärivalikute kohta. Varjutades avastas ta, et kaubandussektori töö pakub väga  erinevaid võimalusi ja et talle meeldiks tulevikus end kaubanduse valdkonnas proovile panna.

Anabel on huvitatud ettevõtlusest, loodusteadustest ja keskkonnaküsimustest, kuid ta ei ole veel otsustanud, mida ülikoolis õppima asuda. Asko Puki sõnul on selliste huvidega inimesed kaubanduse valdkonda väga tööle oodatud. „Teemasid, millega Anabelil siin tegelda oleks, on mitmeid. Näiteks keskkonnasäästlike tarneahelate arendamine, loodust säästvate pakendite väljatöötamine jpm. Võimalusi on erinevate huvidega inimestele lõputult,“ ütleb Pukk.

Coopi arendusdirektorina ongi Asko Puki ülesanne otsida ja rakendada uusi lahendusi, mis aitaksid muuta kaubandust efektiivsemaks ja paremaks nii kliendi kui ka töötajate vaatest.

„Minu töös on kõige põnevam see, et võimalused on sisuliselt piiramatud,“ ütleb ta. „Võrreldes arendustööga mõnes teises sektoris on kaubanduses tohutud mastaabid – kauplused, logistika, teenindus, turundus, IT, finantsid. See kõik on väga põnev!“

Puki sõnul võiksidki noored valida karjääri kaubandussektoris just võimaluste rohkuse tõttu. „Kõik on võimalik, ainult ole ise hakkaja,“ lisab ta.

Vaata videost, mida Anabel töövarjupäeval COOPis nägi ja koges:

 

Loe ka kaubandustööajate lugusid ja uuri, milliseid töövõimalusi kaubandus pakub: kaupmeesteliit.ee/tulekaubandusse

FOTO:  COOP