Töö kaubanduses

  1. Avaleht
  2. Kaubandusest
  3. Töö kaubanduses

5 põhjust miks tulla tööle kaubandusse

Kaubandus on suur

Kaubandus on valdkond, kus on maailmas kõige enam tööandjaid ja töötajaid, Eestis on kaubandus tööstuse järel suuruselt teine sektor. See tähendab, et kui oled õppinud kaubandust või Sul on kaubanduses töökogemus, siis on Sul head võimalused tööd saada nii täna kui ka 50 aasta pärast. Ole ainult ise tubli ja õpi pidevalt juurde, et valdkonnas toimuvate kiirete arengutega kaasas käia.

Kaubanduses on huvitav

Kaubandus on innovaatiline sektor, kus tehnilised lahendused on ühed eesrindlikumad Eestis. Iseteeninduskassad ja riiuleid täitvad robotid võtavad tulevikus kassapidaja tööd vähemaks, tahvelarvutid ja tarkvarad aitavad planeerida müüke, tellida kaupu ja jagada töötajate ülesandeid, ladudes kasutatakse hääljuhtimisega sõidukeid, droone, pakiroboteid jne. Teenindaja töö ei kao, aga see muutub. Juurde tuleb IT-d, vähemaks jääb rutiini ning teenindajad saavad pühenduda rohkem müügipsühholoogiale, inimliku kontakti loomisele ja klientidele rõõmu toomisele.

Kaubanduses on võimalusi karjääriks

Kaubanduses saab karjääri teha ka juhul, kui haridusest jääb vajaka. Teenindajana alustades on võimalik areneda nii spetsialistiks kui ka juhtkonda, paljud Eesti kaubanduse tipp- ja keskastme juhid ongi alustanud just teenindajana. Õppimist pigem toetatakse ning vajadusel ka rahastatakse. Muide, kaubandussektoris on mehi ja naisi juhtide seas võrdselt – see pole Eestis sugugi tavaline. Kuid ka teenindajate hulgas on palju neid, kes tahavad just sellel alal areneda suurepäraseks spetsialistiks ja tuua oma tööga inimestele rõõmu.

Kaubandus on paindlik

Kaubanduses töötamist on võimalik ühendada õpingute, lapse kasvatamise, perioodilise reisimise, huvialadele pühendumise, tervisemuredega jms. See ei ole sektor, mis nõuab töötamist esmaspäevast reedeni ja üheksast viieni, kuigi ka see on võimalik, kui just sellist töökorraldust eelistad.

Kaubandus on mitmekülgne ja sotsiaalselt vastutustundlik

Kaubandus on innovaatiline sektor, kus tehnilised lahendused on ühed eesrindlikumad Eestis. Iseteeninduskassad ja riiuleid täitvad Kaubanduses on hinnatud igas vanuses ning eri oskuste ja võimalustega töötajad – noored, pensioniealised, erivajadustega, erinevatest rahvustest. Lisaks on kaubandusettevõtted tulevikku vaatavad ja tegelevad üha enam vastutustundliku äri edendamisega.

Kaubanduses töötab üle
92 000
inimese

Iga seitsmes
palgatöötaja Eestis
töötab kaubanduses

Töötajatest
25% hulgikaubanduses
75% jaekaubanduses

Müüja-klienditeenindaja
on Eesti levinuim amet.
Üle 24 000 inimese.

Tule tööle kaubandusse

Tee lapsepõlve unistus teoks, tule tööle kaubandusse! Otto, Marinel ja Braian räägivad, miks on äge töötada kaupluses ja mida nemad seal ette võtaksid.

Kaubanduses töötamise plussid

Milleks mulle töökogemus teenindajana?

Sobib esimeseks kogemuseks

Kaubandus sobib esimeseks kogemuseks. Töö teenindajana on hea algus karjäärile: kui saad hakkama teenindajana, saad hakkama igal pool.

Teed inimestele rõõmu

Kaubanduses töötades teed inimestele rõõmu: teenindaja professionaalsus ja sõbralikkus teeb heaks ka kliendi tuju. Väliskülalise jaoks on teenindajad tihti ainsad kohalikud, keda nad kohtavad – sellest kogemusest sõltub, kuidas Eestit hiljem mäletatatakse ja mida teistele räägitakse.

Ameti prestiiž

Müüja amet muutub üha keerukamaks ja koos sellega tõuseb ka ameti prestiiž. Samuti kasvab töötasu – kaubanduses on viimastel aastatel palgad kasvanud Eesti keskmisest kiiremini.

Põnevad väljakutsed

Klienditeenindaja päevad on kui kirju lapitekk. Iga päev kohtad uusi inimesi ja põnevaid väljakutseid.

Töö teenindajana hoiab vormis

Kaupluses ei istuta kaheksa tundi arvutiekraani ees. Töö eeldab liikumist ja annab mõõduka füüsilise koormuse. 10 000 sammu tuleb päevas kindlasti täis.

Väärtuslikud kogemused

Klienditeeninduses omandatud oskused aitavad ka hilisemas elus empaatiliselt ja viisakalt kolleegide ning klientidega hakkama saada. See on oskus, mida vajad igal eluajal ja igas vanuses. Eriti väärtuslikud on sellised oskused tulevastele kaubandusjuhtidele.

Kaubanduse levinumad ametid

2030

Müügi- ja turundusjuhid, brändijuhid

12 460

Ostujuhid, piirkonna- ja teenindusjuhid, kaubandusjuhid, kaupluste juhatajad

1400

Müüjate vahetuse vanemad

5500

Brändijuhid, müügiesindajad, kliendihaldurid

1020

Tootejuhid, kategooriajuhid, kaubatundjad, varustajad

560

Kauba väljapanekute spetsialistid, kujundajad, visual merchandiserid, planograafid

24 000

Müügikonsultandid ja müüja-klienditeenindajad, floristid

1180

Väikepoodnikud

Kaubandustöötajate lood

Loe kaubanduse valdkonnas töötavate inimeste lugusid. Silmapaistvad tegijad erinevatel ametikohtadel – COOP kuller, toidukaubanduse juht, lillepoe müüja ja müügispetsialist.

Tule kaubandusse suvetööle

Kauplused otsivad suveks appi rohkem kui tuhandet inimest. Suvetöö kaupluses on hea võimalus katsetada, kas selline töö võiks sobida ka pikemas plaanis. Samas võib seda võtta ka kogemusena, mis õpetab suhtlemist ja olukordade lahendamist, neid oskusi läheb aga vaja igas ametis.