Kaubandusklubi

  1. Avaleht
  2. Üritused
  3. Kaubandusklubi

Kaubandusklubi

Kaubandusklubi on liidu liikmete kooskäimise formaat. Arutleme päevakajalistel teemadel, kujundame ühiseid seisukohti, pakume liikmetele uusi teadmisi, tutvume kolleegidega teistest ettevõtetest.

Üritused 2023

15.11.2023 Kaubandusklubi mentorite koolituse teemal
Kaupmeeste Liit pilootis 2023. aastal uut mentorite koolitusprogrammi. Piloodis osalesid Rimi, COOP Harju, Pro Optika, Maxima, Jyski ja R-Kioski töötajad. Kaubandusklubis jagavad pilootkoolitust välja töötada aidanud ettevõtete personaliinimesed oma kogemusi ja mõtteid edaspidiseks.

Kaupmeeste Liidu ettepanek on alustada 2024. aasta alguses uute mentorite gruppide koolitustega, mille eesmärk on:
• õpetada andma emotsionaalset tuge uuele töötajale,
• toetada keerukates olukordades,
• õpetada andma ja vastu võtma tagasisidet
• hoida juhendajana iseenda säilenõtkust
• toetada uue töötaja vaimset tervist.

Pärast piloodi edukat lõppu avame uued grupid kõigile liikmesettevõtetele.

26.05.2023 Kaubandusklubi “Toetav töökeskkond kaupluses – kuidas kaitsta ja tunnustada teenindajaid
Aasta esimese klubi teemaks oli koostööprojekt, mille pikaajalisem eesmärk on vähendada tööjõuvoolavust ning suurendada meie töötajate rahulolu töökeskkonnaga.

Üritused 2022

09.06.2022 Kaubandusklubi digitaalse andmeedastuse võimalustest pakendivaldkonnas
Pakendite teemalisel kaubandusklubi üritusel räägiti digitaalse andmeedastuse võimalustest pakendivaldkonnas. Peatuti pakendiaruannete lihtsamal koostamisel, tooteinfoga pakendeid puudutava info sidumisel. Samuti tarbijale pakendikohase info edastamisel ja pakendi korrektse ära viskamise soovituste andmisel tarbijale läbi pakendil oleva triipkoodi. Ettekande tegi Kaupmeeste Liidu liige, Productinfo24.com OÜ, kes tutvustas koostöös ministeeriumite, taaskasutusorganisatsioonide ja Rohetiigriga välja töötatud lahendusi.

*****

07.04.2022 Kaubandusklubi “Mindfulness – enesehoole praktiline tööriistakast
Pärast pikka covidi aega on vaimse tervise hoidmine töökohal muutunud veel tähtsamaks. Seetõttu alustasime kaubandusklubide hooaega praktilise töötoaga, kus mindfulnessi coach Matti Orav õpetas, kuidas hoida enda ja kolleegide vaimset tervist tööalases pingeolukorras.
Arutasime ka seda, kuidas aidata kolleege pingete ja konfliktidega toimetulekul.

Üritused 2021

03.02.2021 Kaubandusklubi “Digilahenduste mõju ostuprotsessidele”
Aasta esimese klubi teemaks oli tooteandmete vahetus, aga värske nurga alt. Lisaks arutelule selle kohta, kuidas jaeketid näevad lähiaastate arengut tooteandmete vahetuses, arutasime ka teist poolt tooteandmetest ja rääkisime, kuidas andmestikku kasutades mõjutada ostuprotsessi sortimendi, pinnahalduse, e-poe või isegi turunduse vaatevinklist, tänapäeval või tulevikus.
Jaekaubanduse digiliahendused võimaldavad kliendile välja tuua terve hulga uut informatsiooni, mille abil suunata klientide ostukäitumist, olgu see siis kaupluses või e-poes.
Arutelu alguses tegi meie liidu liige Brightspark ettekande klientide tundma õppimisest uudsel moel.
Ettekanne: Digilahenduste mõju ostuprotsessidele

Üritused 2019

11.12.2019 Kaupmeeste Liidu jõulupidu Fotografiska Tallinn restoranis ja fotokunstikeskuses. Kavas oli Fotografiska fotonäituste külastamine koos giidiga, millele järgnes kolmekäiguline õhtusöök.

20.11.2019 “Kuidas saab kaubandus vähendada ülepakendamist?”
Seekord osalesid tegevjuhid, arendusjuhid, logistikajuhid ning pakendimahu ja süsteemiga kursis olevad spetsialistid.

10.10.2019 “Vähendame kaubanduse pakendijalajälge”
Laiendatud pakendi töörühma ajurünnak teemal: kuidas vähendada pakendi hulka ja muuta kaubandust keskkonnasäästlikumaks.

13.03.2019 “Tarkvaralahendus kaubanduspinna kulude optimeerimiseks“ Arutasime kaubanduspinna kulude optimeerimise üle, teemat avas tarkvaraettevõtte ruut8 OÜ juhatuse esimees Siim Täkker.

Üritused 2018

05.12.2018 toimus juba viiendat korda Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu ühine jõulupidu. Programmis oli kolmekäiguline õhtusöök, Rohke Debelaki kaubandusuudised ja Eesti mäng.

20.09.2018 “Modernsed lahendused kaubanduses – füüsilise ja virtuaalse maailma sidumine“. Microsoft Eesti tegevjuhi Mart Mäe tegi 30-minutilise ülevaate valitud lahendustest, mida tutvustati sel suvel Poolas püsti pandud Microsoft Retail Lab’is. (Retail lab on olemuselt täna kättesaadavate tehnoloogiliste lahenduste showroom).

29.03.2018 “Tööjõupuudus ning teeninduskvaliteet” vol 2
Kaubandusklubi teemaks oli taaskord personali ja tööjõupuuduse küsimused ning ideed teeninduskvaliteedi tõstmiseks.

07.02.2018 “Tööjõupuudus ning teeninduskvaliteet”

Üritused 2017

22.09.2017 “Tooteinfo kogumine tarnijatelt läbi andmepanga”
Täpse, standardiseeritud ja majandustarkvarasse kergelt imporditava tooteinfo saamine tootjatelt on kaupmehe jaoks võimalus säästa aega ning vähendada vigu. Kasutegur on ka tootjal, kes ei pea erineval kujul exceleid igasse jaeketti eraldi saatma.

30.03.2017 “Ärieetika”
Circle K Eesti AS-i peajurist, vandeadvokaat Nele Laidvee tegi lühikese praktilise ülevaate selle kohta, kuidas riskikohti ära tunda ning milliseid meetmeid ettevõte saab kohe kasutusele võtta riskide maandamiseks.