Kaubandusklubi

Kaubandusklubi on kinnine üritus Kaupmeeste Liidu liikmetele.
Klubis saab arutada teiste kaupmeestega meie jaoks hetkel olulisi teemasid ning kujundada ühiseid seisukohti laiemalt kui Liidu juhatuse ringis.

—————————————————————————————————————————————————————————

Kaubandusklubi üritused 2018:

5.detsembril toimus Kaupmeeste Liidu jõulupidu

Kaupmeeste Liidu ja E-kaubanduse Liidu ühine jõulupidu toimus juba 5. korda. Programmis oli kolmekäiguline õhtusöök, Rohke Debelaki kaubandusuudised ja Eesti mäng.

.

20.09.2018 Teema: “Modernsed lahendused kaubanduses – füüsilise ja virtuaalse maailma sidumine“

Microsoft Eesti tegevjuhi Mart Mäe tegi 30-minutilise ülevaate valitud lahendustest, mida tutvustati sel suvel Poolas püsti pandud Microsoft Retail Lab’is. Retail lab on olemuselt täna kättesaadavate tehnoloogiliste lahenduste showroom, kus Microsofti koostööpartnerid tutvustasid Poola turul jaekaupmeestele erinevaid lahendusi, mida tavaliselt näidatakse USA turul. Kaupmeeste Liidu kutsel tutvustas Mart neid ka Eesti kaupmeestele.
Valisime välja viis põnevat toodet ja teenust, millest rääkida:

  1. http://iine.pl/: print meedia linkimine koheste ostuvõimalustega
  2. https://proxi.cloud/solutions/: poekülastajate mobiilsete asukohaandmete kasutamine personaliseeritud pakkumiste tegemiseks
  3. https://one2tribe.pl/en/: töötajate motiveerimine läbi gamification’i ehk müügitulemuste ja efektiivistamise muutmise mänguks
  4. https://shelfwise.ai/en/: tehisintellekti abil riiulite skaneerimine ja reaalajas ülevaade kategooriajuhtidele
  5. http://edgenpd.com/: kategooriajuhtimise analüütika, planeerimine, modelleerimine, hinnastus jms

Pärast ettekannet toimus vabas vormis arutelu.


29.03.2018 Teema: tööjõupuudus ning teeninduskvaliteet vol 2

Kaubandusklubi teemaks oli taaskord personali ja tööjõupuuduse küsimused ning ideed teeninduskvaliteedi tõstmiseks.

Eelmisel klubiüritusel jäi pärast huvitavate ettekannete lõppu ebapiisavalt aega teemade sisuliseks aruteluks. Seetõttu korraldame klubiõhtu samal teemal, jätkuüritusena.

Meeldetuletuseks: eelmise ürituse võõrustajaks oli Põldma Kaubanduse AS, kus ettevõtte kogemustest säravate töötajate leidmisel ja teenindustaseme tõstmisel rääkisid personalijuht Merilin ja teenindusjuht Margit.

Hubases õhkkonnas jätkati veebruarikuisel kohtumisel tõstatatud arutelusid ja jagati ideid teiste kaupmeestega.

07.02.2018 Teema: tööjõupuudus ning teeninduskvaliteet.

Teemad olid tööjõupuuduse küsimused ning ideed teeninduskvaliteedi tõstmiseks. Arutelu viis läbi Põldma Kaubanduse AS juht  Heinar Põldma. Põldma Kaubanduse kogemustest töötajate leidmisel rääkisid ettevõtte personalijuht Merilin ja teenindustaseme tõstmisest teenindusjuht Margit.

Ettekannetele järgnes vabas vormis arutelu, millele lisas põnevust KalaKala&Pojad poolt pakutav austrite degusteerimine.

Kaubandusklubi üritused on Liidu liikmele tasuta.

——————————————————————————————————————————————————————————

Kaubandusklubi üritused 2017.a:

22.09.2017.

Teema: Tooteinfo kogumine tarnijatelt läbi andmepanga

Täpse, standardiseeritud ja majandustarkvarasse kergelt imporditava tooteinfo saamine tootjatelt on kaupmehe jaoks võimalus säästa aega ning vähendada vigu.  Kasutegur on ka tootjale, kes ei pea erineval kujul Excel’eid saatma igasse jaeketti eraldi.

30.03.2017.

Teemaks oli ärieetika.

Circle K Eesti AS-i peajurist, vandeadvokaat Nele Laidvee tegi lühikese praktilise ülevaate selle kohta, kuidas riskikohti ära tunda ning milliseid meetmeid ettevõte saab kohe kasutusele võtta riskide maandamiseks.