Töövari

toovari header image

22.-26.04.2019

Koolivaheaja nädalal avavad Eesti suurimad kaubandussektori ettevõtted noortele oma uksed, et tutvustada väga erinevaid ameteid – varjutada saab muuhulgas müügijuhti, peadirektorit, väljapanekute spetsialisti ja IT-juhti.
Töövarjunädalat korraldab Eesti Kaupmeeste Liit ja selle eesmärk on anda gümnasistidele võimalus veeta üks päev või mõned tunnid ühe kaubanduse valdkonna silmapaistva tegijaga.

Mida see mulle annab?
•    Töövarjutamine annab võimaluse tutvuda erinevate karjäärisuundadega, mis aitab Sul kergemini teha edasisi karjäärivalikuid.
•    Ülikoolis või kutsekoolis õppides pead valima esimese praktika- või töökoha. Töövarjuks käies oled juba loonud kontakte ning suurendanud oma võimalusi. Kasuta võimalust nõu küsida, endast asjalik mulje jätta ja ehk tulevikus seda suhet oma tööelus ära kasutada.

Mida ma töövarjupäeval teha saan?
Sul on võimalus veeta mõned tunnid või terve päev koos huvitava inimesega, vaadelda tema tööd ja proovida mõningaid ülesandeid ka ise täita. Sul on vaba voli küsida nii oma varjutatava kui ka temaga päeva jooksul koostööd tegevate kolleegide käest küsimusi töö kohta.

Töövarjunädala 2019 varjutatavad

Anu Tamm
Anu Tamm
Lõuna-Eesti piirkonnajuht - Selver AS

Põlva või Tartu Selverid – piirkonnajuht liigub ringi nendes kaupluses ning seetõttu täpset aadressi pole. Töövari liigub temaga kaasa.

22.04 – 26.04.19

Iga päev on eelnevast pisut erinev. Minu vastutusalas on 12 Selverit, mis asuvad Lõuna-Eesti erinevates maakondades. Hoolimata sellest, et kliendile on Selver igas linnas või linnaosas ikka üks ja seesama parimat ostuelamust pakkuv kauplus, on iga Selver siiski isemoodi rõõmude ja muredega. Minu töö ei ole kunagi igav ja ühelaadne. Pean võtma vastu väljakutseid nii planeerimise, organiseerimise, elluviimise kui ka kontrollimise valdkonnas, unustamata sealjuures tõsiasja, et inimeste (nii klientide kui ka Selveri töötajate) ootused võivad maakondade lõikes olla väga erinevad ja erinev on ka iga linna ning maakonna kaubandusmaastik.

Minu töövari saab näha seda osa kaupluse igapäeva tööst, mis kliendile nägemata jääb, kuid mille tulemusena on Selverist saanud lemmikpood paljudele Eesti inimestele. Külastame Selvereid ning kohtume kaupluste juhatajatega.

Kristi Kristall
Kristi Kristall
Pagarilettide küpsetusjuht - Selver AS

Selveri keskus, Tallinn, Pärnu mnt 238
Tööpäeva jooksul liigub töövari koos Kristiga ringi nii keskuses kui Tallinna kauplustes.

Töövarjutamise aeg 22.04.2019, kell 08:00 – 17:00

Huvitavaks teeb minu töö see, et saan tegeleda paljude erinevate asjadega – alates ise küpsetamisest ja lõpetades müükide analüüsimise ja sortimendi koostamisega. Sinna vahele jääb palju suhtlemist kaupluste töötjate ja ka klientidega. Lisaks on minu jaoks huvitav jälgida, kuidas inimeste maitse-eelistused on läbi aastate muutunud.

Kindlasti tutvume töövarjupäeval Selveri pagarilettide tööga. Osaleja saab teada, kuidas tagada üle kaupluseketi ühtlane toodete kvaliteet, kuidas kujuneb pagaritoodete sortiment.

Sirli Moks
Sirli Moks
Kala- ja lihatoodete ostujuht - Selver AS

Selveri keskus, Tallinn, Pärnu mnt 238

Aeg: 23.04 – 26.04.19

Minu jaoks on ostujuhi töö põnev juba seetõttu, et see annab mulle võimaluse tegeleda nii numbrite kui inimestega. Mulle meeldib ka vastutus –  iga minu otsus mõjutab kala- ja lihatoodete müüke Selveris.

Töövarjupäeval tutvume kaubavaliku tegemise põhimõtetega. Tegeleme hinnakujundusega, planeerime tulusid ning analüüsime toote müüke.

Marek Järlak
Marek Järlak
Laojuhataja - Coop Eesti Keskühistu

Coop Keskühistu kontor, Suur-Sõjamäe 70, Soodevahe küla, Rae vald, Harju maakond

26.aprill 15:00-17:00

Minu töö teeb huvitavaks väljakutse olla laojuhataja Eesti suurimas ja moodsaimas logistikakeskuses. Kokku 45 000 m² ja üle 300 töötaja. Minu tööst sõltub, kas igasse Eestimaa nurka jõuab piim ja kartul õigeaegselt söögilauale ning see on võimas tunne, et saan teha tööd, millel on tõeliselt tähendus. Huvitavust lisab võimalus kaasas käia tänapäevase lao tehnoloogia ja selle pideva arendusega.

Töövari saab minuga koos näha osa sellest suurest ja võimsast protsessist, millega mõjutame elu igas Eestimaa nurgas. Kindlasti saab pisikese pildi logistika töö loogikast, väljakutsest ja võimalustest.

Asko Pukk
Asko Pukk
Arendusdirektor - Coop Eesti Keskühistu

Coop Keskühistu kontor, Suur-Sõjamäe 70, Soodevahe küla, Rae vald, Harju maakond

26.aprill 9:00-12:00

Arendusdirektori töös on kõige huvitavam see, et saab tegeleda tulevikuga. Kõige põnevam on võimalus otsida ja teostada uusi asju/lahendusi kauplustele ja klientidele. Uued tehnoloogiad, protsesside parendused, ideede teostus lõppkasutaja tasandil. Tuleb osata ära arvata tarbija käitumine tulevikus veel enne, kui tarbija seda isegi teab, ning ehitada kaubandussüsteem (sh seda toetavad tehnoloogiaprotsessid), mis käib ajaga kaasas ning on pigem pisut ajast ees.

Saab minuga koos käia koosolekutel ja näha tuleviku planeerimise protsessi ühes hetkes.

Oliver Rist
Oliver Rist
Ostudirektor - Coop Eesti Keskühistu

Coop Keskühistu kontor, Suur-Sõjamäe 70, Soodevahe küla, Rae vald, Harju maakond

26.aprill 12:00-15:00

Ostudirektori töö teeb huvitavaks selle mitmekülgsus ja ääretult suur teemade variatiivsus. Tegeken lisaks kaupade sisseostmise teemadele ka logistika, IT, töötajate juhtimise ja paljude teiste valdkondadega. Siia jooksevad kokku kõik valdkonnad kaubandusest ja see annab suurepärase tervikpildi kogu süsteemist.

Töövarjule pakun võimalust näha ostu- ja IT-valdkonna kokkupuudet ning tänaseid arenguid kaubanduse automatiseerimisest. Lisaks annan lühikese ülevaate keskühistu ostuprotsessidest.

 

Aleksei Mikli
Aleksei Mikli
Klienditeenindaja kassapidaja - Keila Tarbijate Ühistu, Rõõmu Kaubamaja toiduosakond

Haapsalu mnt 57b Keila, teenindussaal ja ladu

23.04.2019, kell 10.00-14.00

Kõige enam naudin oma töös inimestega suhtlemist. Kassapidaja on kui poe visiitkaart, kellega suhtlemine loob kliendile ettekujutuse kogu ettevõttest. Mulle meeldib luua organisatsioonist positiivset kuvandit, meeldib läbi positiivsuse ja energia tuua klientide argipäeva päikest ja sära. Vaheldusrikkus, mõnus töökeskkond ja sõbralikud kolleegid on vaid boonuseks.

Töövari saab näha (julgem ka proovida) kassatööd. Panna saalis kaupu välja, lugeda kassas olevat raha.

Hilja Genno
Hilja Genno
Tööstuskaupade klienditeenindaja - Keila Tarbijate Ühistu, Rõõmu Kaubamaja tööstuskaupade osakond

Haapsalu mnt 57b Keila, teenindussaal ja ladu

23.04.2019, kell 10.00-14.00

Oma töös meeldib mulle kõige enam inimestega suhtlemine. Tähtis on ka anda panus inimeste vajaduste väljaselgitamisse ja neid valikute tegemisel abistada, leides seejuures tasakaalu pealetükkivuse ja abistamise vahel ning isiksusetüübist sõltuvalt valida õige teenindusstiil – see on põnev psühholoogiline külg minu töös. Samuti meeldib mulle mõelda välja uusi ja huvitavaid väljapanekuid uute toodete esitlemiseks.

Töövari saab koos minuga paigutada riiulitele ja vitriinidesse kaupu ja neid müüa. Kliente nõustada ja aidata neid kaubavalikul. Saabunud kaupu vastu võtta. Näha kõrvalt kassatööd.

Andres Alango
Andres Alango
Finants ja IT arenduse juht - Stockmann AS, Stockmanni kaubamaja

Liivalaia 53 –  üldiselt kontor, kuid ka müügisaal

23 või 24.04.

Minu töö on suurettevõtte finantsüksuse juhtimine, mis hõlmab muuhulgas planeerimist, eelarvestamist, ärianalüüsi, aruandlust. Rahvusvahelisel tasemel teen koostööd finants ja IT valdkonnas eri Stockmann Grupi üksustega.

Töövarjul on võimalus osaleda rahvusvaheliste arendusprojektide jooksvas töös, tutvuda finants- ja IT-üksuse tööprotsessidega.

 

Mairika Juhandi
Mairika Juhandi
Toiduosakonna juht - Stockmann AS, Stockmanni kaubamaja

Stockmanni kaubamaja, aadressil Liivalaia 53 – kontor, müügisaal, ladu

23. aprill ja kellaaeg 13-16

Minu töös on kõike: palju tooteid, palju inimesi, palju erinevaid olukordi, palju otsuseid, palju arutelusid ja palju kirge. Maailm meie ümber muutub ja meie koos sellega oleme samuti pidevas muutuses.

Saab minuga osaleda koosolekul, toimetada müügisaalis ja laos.

Kaarel Saar
Kaarel Saar
Müügitöökorraldaja/ Coop Tartu kontor - Tartu Tarbijate Kooperatiiv

Riia 2, Tartu Kvartali Keskus

Töövari on oodatud 25.aprillil 9-16 ajavahemikus, aeg lepitakse jooksvalt kokku

Mina vahendan infot 22 Tartu linna ja maakonna kaupluse ja ettevõtte juhtkonna vahel. Minu ülesandeks on kontrollida, et kauplused täidavad kokkulepitud reegleid ja oleksid edukad. Aitan kauplustel lahendada erinevaid korraldusliku iseloomuga jooksvaid probleeme. Hoian silma peal ka turvasalvestistel. Kui vaja, lahendan ka kaupluste lihtsamaid it-küsimusi. Igapäevane töö sisaldab hulgaliselt kiiret reageerimist vajavaid teemasid.

Minu töövari näeb, mis toimub toidukaupluste juhtimise tagatoas.

Aive Kokka
Aive Kokka
Tartu Kvartali Keskuse Coop Maksimarket vahetuse vanem - Tartu Tarbijate Kooperatiiv

Riia 2, Tartu Kvartali Keskuse Coop Maksimarket

Töövari on oodatud 25.aprillil 10-22 ajavahemikus, aeg lepitakse töövarjuga kokku

Minu ülesandeks on korraldada kaupluse tööd siis, kui juhataja on majast ära. Lisaks sellele, et olen sisuliselt juhataja ,,käepikendus”, tegelen ka kassatöö korraldamise ning kaupluse rahavarude haldamisega. Vahetuse vanema ülesanne on jälgida, kuidas sujub teenindus kassas, et poleks pikki järjekordi ja teenindus oleks heal tasemel.

Minu töövari näeb, kuidas saan mina enda tööga tagada, et kliendid saaksid osa parimast võimalikust teeninduskvaliteedist.

Raili Paas
Raili Paas
Tartu Kvartali Keskuse Coop Maksimarket juhataja - Tartu Tarbijate Kooperatiiv

Riia 2, Tartu Kvartali Keskus

Töövari on oodatud 25.aprillil 9-16 ajavahemikus, aeg lepitakse töövarjuga kokku

Minu ülesandeks on kaupluse tulemusliku töö korraldamine. Selleks pean planeerima kõik töötajad õigeks ajaks vajalikele tööpositsioonidele, lahendama erinevaid töötajate probleeme, neid motiveerima ja tagama, et meie teeninduskvaliteet oleks tasemel. Lisaks sellele pean koostama aruandeid ja kokkuvõtteid ning neid analüüsima, juhtima erinevate kaupade ostu ja müüki, lahendama klientide kaebusi ja jälgima, et kaupluses oleks kõik puhas ja korras.

Töövari saab mind aidata lahenduste välja mõtlemisel ja kaupluses korra hoidmisel. Samuti näeb töövari lähedalt, mida tuleb teha, et hoida Tartu linna armastatuim toidukauplust töös.

Pille Metsam
Pille Metsam
Kategooriajuht ( kala- ja kalatooted, liha ja lihatooted, kondiitritooted, leib-sai, valmistoit) - Prisma Peremarket AS

Mustakivi Tee 17 kontor

22. aprill kell 13.00-17.00 24. aprill kell 13.00-17.00 25. aprill kell 8.30- 12.00

Minu tööks on sortimendi tegemine vastavalt turunõudlusele, minu vastutuasalas olevate kategooriate ja trendide tundmine ja jooksvate probleemide lahendamine, mis muudavad mu tööpäeva mitmekesisemaks.

Sortimendi koostamine- kuidas jõuab toode Prisma kauplustesse müügile.

Piret Lankots
Piret Lankots
Kommunikatsioonijuht - Prisma Peremarket AS

Mustakivi tee 17, kontor

22.04.

Töö meediaga ja klientidega suhtlemisel on põnev, vaheldusrikas ja täis ootamatusi.

Töövarjuna saab pildi, millega tegeleb kommunikatsioonijuht, kuidas toimub meediaga suhtlemine. Osaleda saab päeva planeerimises, näha saab kuidas käib meediapäringute vastuste koostamine, osaleda saab kommunikatsiooniteemade planeerimise koosolekutel.

Raili Arikas
Raili Arikas
Valga Büroomaailma kaupluse juhataja - Büroomaailm/Infotark AS, Valga Büroomaailma kauplus

Aia 18 , Valga Büroomaailma kauplus

K 24:04 või N 25.04 alates kella 8:30- 15:00.

Kaupluse juhataja organiseerib kaupluse töötajate tööd, juhendab ja koolitab oma kaupluse töötajaid. Suhtlen kaupluse püsiklientidega ja lahendan nende poolt esitatud küsimusi.Tegelen kaupade tellimisega ja kaupade väljapanekute kujundamisega.

Saab teha kaupade väljapanekuid, koos lahendada kliendi küsimusi-probleeme, osaleda igapäevases kaupluse tegevuses, teha jooksvat inventuuri, olla kassapidaja rollis, asendades kassapidajat tema lõunapausi ajal.

Tiit Hõbejärv
Tiit Hõbejärv
Tartu Büroomaailma kaupluse juhataja - Büroomaailm/Infotark AS, Tartu Büroomaailma kauplus

Rebase 12A, Tartu Büroomaailma kauplus

T 23.04 või K 24:04 või N 25.04 alates kella 8:30- 15:00.

Kaupluse juhataja organiseerib kaupluse töötajate tööd, juhendab ja koolitab oma kaupluse töötajaid. Suhtlen kaupluse püsiklientidega ja lahendan nende poolt esitatud küsimusi.Tegelen kaupade tellimisega ja kaupade väljapanekute kujundamisega.

Saab teha kaupade väljapanekuid, koos lahendada kliendi küsimusi-probleeme, osaleda igapäevases kaupluse tegevuses, teha jooksvat inventuuri, olla kassapidaja rollis, asendades kassapidajat tema lõunapausi ajal.

Rita Palatu
Rita Palatu
Kliendihaldur - Büroomaailm/Infotark AS

Peterburi tee 92E , Tallinn Büroomaailma kontor

E22.04 või T 23.04 või K 24:04 kella 8:30- 15:00

Kliendihaldurina on mul 100-120 klienti , kellega igapäevaselt töötan ja aitab neile leida sobivaid tooteid. Külastan oma kliente või võtan neid vastu Büroomaailma kaupluses

Kui on kliendikohtumine, siis saab osaleda kohtumisel. Samuti saab koos minuga otsida kliendile vajalikke tooteid epoest.

Kätlin Kibe
Kätlin Kibe
Personalijuht - LPP

LPP Estonia kontor, Endla 15, 10122 Tallinn. Kontor asub Centenniali ärimaja esimesel korrusel ja Tallinna kauplused

25.aprill 10:00- 13:00/14:00

Kuna oleme pidevas muutumises ja arengus, siis peab personalijuhtimine olema paindlik ja kohanemisvõimeline. Samuti tuleb silma peal hoida igapäevaselt töö-õhkkonnal ja sellel, et inimesed näeksid arengut oma töös ja ettevõttes ning tajuksid, et nad on osa ettevõttest ning nende panus on oluline ja reaalselt ettevõtet mõjutav.

Töövari saab käia meie kontorit uudistamas ja minuga koos läbi teha üks kaupluse külastus – igapäevane osa minu tööst. Räägime tulemustest, vaatame, millega ühes kiires poes erinevad inimesed tegelevad ja kuidas mina nendega töötan.

 

Peeter Koppel
Peeter Koppel
Hooldus- ja tööohutusspetsialist - LPP

Kontor Endla 15 ja Tallinna kauplused

24.04 9.00 – 13.00/14.00

Toimetamist ja erinevate olukordade lahendamist jagub kuhjaga. Nii ägedat tiimi kui meil,ei ole ilmselt kusagil mujal, kõik need inimesed ja nendega töötamine ongi mu ameti juures kõige huvitavam.

Käia meie kontorit uudistamas ja minuga koos läbi teha üks kaupluse külastus – igapäevane osa minu tööst.

 

Gerda Iganus
Gerda Iganus
Dekoraator/VM Expert - LPP

Kristiine Keskus, Reserved kauplus, poe teenindussaal

23.04.2019 kell 10:00-13:00

Dekoraatori töö muudab väga huvitavaks see, et tegemist on ametiga, mis nõuab loovust ja oskust tooteid kokku sobitada ning läbi selle saab iganädalaselt ise ennast arendada. Lisaks igal hooajal saabuvad kauplusesse uued ägedad kollektsioonid ning see muudab selle töö hoogsaks ja vahelduvaks.

Võimalus näha, kuidas jõuab uus kaup müügisaali ning koos minuga seda paigutada. Analüüsime müügiraportit ja paigutame kaupa ümber, et tõsta kehva müügitulemusega toodete müüki.

Virginia Rozova
Virginia Rozova
Brändi RESERVED regionaalne peadekoraator Eestis - LPP

Rocca al Mare Reserved, Paldiski mnt 102.

25.04 kell 11-14.

Armastan seda, et iga päev õpin midagi uut ja mis peamine, õpin suhtlema erinevate inimestega ning arvestama nende iseärasustega. See, et olen igapäevaselt moe ja ägedate riiete keskel ning see, kui me suudame läbi oma väljapanekute klientidele meele järgi olla ning meie kollektsioonid müüvad.

Sellel päeval on kavas uue kauba planeerimine. Käime läbi kõik raportid, mida selleks vaja on, ning valmistame ette uuele kaubale auskohad, et kaubapäeval saaks võimalikult kiiresti ja sujuvalt uued tooted klientidele ostmiseks välja panna.

Diana Jõgisuu
Diana Jõgisuu
Regionaalne müügijuht Tartu piirkonnale (Tartu Lõunakeskuse Reserved ja Tasku Reserved) - LPP

Tartu Lõunakeskuse Reserved, Ringtee 75, Tartu 50501-müügisaal, ladu ja Tasku Reserved.

29.04 ja 30.04 kell 10.00-14.30

Kõige huvitavamad on inimesed ja inimsuhted, protsesside loomine ja aja planeerimine, järelkasvu kasvatamine (võtmeisikud) ja nende edaspidine edu. Meeskonnatöö on edu võti – TEAM WORK MAKES THE DREAM WORK. Tööta targalt, mitte rohkem-WORK SMARTER NOT HARDER on Diana motoks.

Töövari saab koos minuga analüüsida nädala aruandeid, suhelda meeskonnaga, toimub ka päeva planeerimine jm.

Kadri Pommer
Kadri Pommer
SINSAY Regionaalne müügijuht, Baltikum ja Ungari - LPP

LPP kontor Endla 15, Sinsay kauplused Tallinnas

22.04 kell 11:00-15:30

Töö mitmekesisus, liikuvus, erinevate inimestega suhtlemine ja moetrendidega kursis olemine.

Töövari saab kauplusi külastada, korrigeerida väljapanekuid, üle vaadata müügiraporteid ja jooksvaid küsimusi arutada.

 

Elina Makk
Elina Makk
Brändi RESERVED regionaalne müügijuht Eestis. - LPP

Ülemiste RESERVED

24.04 9.00 – 13.00/14.00

Minu töös ei ole päevad kunagi vennad. Kiirreageerimine hoiab alati värskena ja õpin ka ise pidevalt midagi uut. Reisida saab palju ja nii ägedat tiimi kui meil ei ole ilmselt kusagil mujal, inimestega töötamine ongi mu ameti juures kõige huvitavam.

Töövari saab käia meie kontorit uudistamas ja teha minuga koos läbi ühe kaupluse külastus – igapäevane osa minu tööst. Räägime tulemustest, vaatame, millega inimesed poes tegelevad ja kuidas mina nendega töötan.

Elen Terras
Elen Terras
Maxima Eesti XX ja XXX formaadijuht - Maxima Eesti OÜ

Maxima kauplus Tallinnas, poe teenindussaal ja ladu

23. aprill kl.09.00.-12.00.

Võimalus näha kohe töö tulemust, kogeda tööd kliendi heaks.

Töötada väljapanekutega, muuta hinnasilte, tutvuda poe igapäevaste tegevustega.

Vladislava Grünthal
Vladislava Grünthal
Maxima Eesti OÜ - Maxima Eesti teenindusjuht

Maxima kauplus Tallinnas, poe teenindussaal

23. aprill 9.00-13.00

Töö võimaldab vaheldust. Minu töö võimaldab panna end proovile kõrgtasemelise teeninduse pakkujana.

Töövarjul igav ei hakka, saame koos proovida erinevid töölõike ja tutvuda kaupluses tehtavate töödega lähemalt.

Marko Põder
Marko Põder
Maxima Eesti tegevjuht - Maxima Eesti OÜ

Maxima Haabersti hüpermarketi (XXX) kaupluses Ehitajate teel.

22. aprill, kl 9.00-12.00

Jaekaubandus on põnev ja rutiinivaba valdkond

Töövarjul igav ei hakka, saame koos proovida igapäevatööd poes. Tööpäev tuleb kaupluse puuviljaosakonnas.

Kristina Nedzinskaite
Kristina Nedzinskaite
Teenindusjaama juhataja - Circle K Eesti AS, Tammsaare teenindusjaam,

Tammsaare tee 112, Tallinn – kontor ja teenindussaal

21.04 ja 22.04, ajavahemikus 9-17

Teenindusjaama juhataja töös on kõige huvitavam töö inimestega – nt tööde korraldamine ja parima lahenduse leidmine teenindusjaama toimimiseks ehk kuidas anda õigeid ülesandeid õigetele inimestele õigel ajal. Samas on väga põnev erinevate probleemide lahendamine ja lahenduste leidmine.

Töövarjul on võimalik kaasa teha ringkäik teenindusjaamas koos ülesannete jagamisega, näha tööd kaupade ja dokumentidega jm igapäevatoimetamisi.

Kristi Koger
Kristi Koger
Tootejuht (toidukaubad) - Circle K Eesti AS

A.H. Tammsaare tee 47, 11316 Tallinn, kontor

23.04 või 25.04 ajavahemikus 9:00- 15.00

Tootejuhi töö teeb huvitavaks mitmekesisus – ideede otsimine ja uute toodete arendamine, müükide analüüsimine, suhtlemine teenindusjaamade ning koostööpartneritega, inimeste koolitamine, toodete fotosessioonid, lepingutega tegelemine, rohked degusteerimised jne. Seda kõike saab teha koos väga lahedate inimestega.

Kindlasti mahub töövarju päeva kohtumine koostööpartneriga, jaama(de) külastamine, osalemine degusteerimisel ja ka tavalist kontoritööd.

Riin Soostar
Riin Soostar
Värbamisspetsialist - Circle K Eesti AS

A.H. Tammsaare tee 47, 11316 Tallinn, kontor

22.04.2019 (minule sobib 08:30-16:30), jätan täpsemalt varjutaja enda otsustada

Minu tööpäeva teevad eriliseks erinevad ja huvitavad inimesed – nii ettevõtte sees kui ka tööle kandideerijad. Meeldib ka ettevõtte esindamine erinevatel messidel ning teised erinevad värbamisprojektid.

Töövarjul on võimalik tutvuda erinevate värbamiskanalitega. Jälgida kandidaadi teekonda kandideerimisest kuni tööle võtmiseni. Osaleda töövestlustel teenindusjaamas, võimalik, et ka videovestlusel.

Kea Lutsoja
Kea Lutsoja
Raudalu Konsumi juhataja - Coop Harju Tarbijate Ühistu, Raudalu Konsum

Viljandi maantee 41a, 11218 Tallinn, kaupluse kontor ja müügisaal

22.-26.04. kl 8.00-16.30

Iga päev on pingeline, üllatusi täis ja omanäoline. Huvitav väljakutse on läbi inimeste juhtimise klientide rahulolu kindlustada.

Juhime koos kaupluse igapäevast tööd. Tegeleme nii kaupade kui ka inimestega. Suhtleme töötajatega ja koostööpartneritega.

Kaili Thoman
Kaili Thoman
Coop Harju Tarbijate Ühistu - Kaubandusspetsialist

Saku 6 Tallinn, ühistu kontor ja kauplustes

22.-26.04. kl 8.00-16.30

Minu töös on palju liikuvust. Iga päev on uus ja huvitav. Tööpäevas on alati mitmeid erinevaid poode, erinevaid inimesi.

Liigume mööda Harjumaa poode, külastame kauplusi, tegeleme erinevates poodides erinevate päevakajaliste ülesannetega.

 

Merli Sirp
Merli Sirp
Kaubandusjuht - Coop Harju Tarbijate Ühistu

Saku 6 Tallinn, ühistu kontor ja kauplustes

23.04. või 25.04. kl 8.00-16.30

Minu töö kõige huvitavam ülesanne on leida ühtsus kogu meie ettevõtte inimeste, kaupade ja kaupluste seas.

Kõigepealt planeerime kaupluses toimuvat ümberkorraldust ning seejärel vaatame juba kohapeal, kuidas kaupluse ümberkorraldused sujuvad. Võimalik, et paneme ka ise käed külge.

Piia Poolak
Piia Poolak
Loovjuht/ visual merchandiser ehk väljapanekute spetsialist - Baltika AS

Veerenni 24, Moetänava pood

23.04 või 24.04. Kell 11–16

Kõige ägedam on, kui minu peas olev visioon realiseerub. Mul on tunne, nagu töötaksin mitmes kohas korraga – ühel hetkel olen kontorilaua taga ja järgmisel juba T1 poes uut väljapanekut tegemas, ühtäkki leian end juba Vilniusest uue poe avamiselt.

Töövari saab olla osaline ühe visiooni ellu viimisel – sättida riideid, aksessuaare ja riietada mannekeene ehk muuta moodi isuäratavakas.

Marek Kornõšev
Marek Kornõšev
Müügijuht - Baltman OÜ

Veerenni 24 kiire kontori külastus, Tallinn Monton poed

25.04 kell 9:30-15:00 või 26.04 kell 9:30-15:00

Minu iga tööpäev on erinev. Lisaks kontoritööle saan ka hüpata autorooli ning külastada erinevaid linnu. Suvine Pärnu, rõõmus Viljandi ja tarkade mõtete linn Tartu on iganädalased tervitajad. Lisaks oma aja planeerimisele on kindlasti huvitav, et kõige värskemat Montoni moodi näen just mina esimesena.

Külastame Veerenni 24 kontorit ja edasi suundume Tallinna Montoni kauplustesse. Külastuse käigus suhtleme personaliga, vaatame üle väljapanekud ning jagame juhiseid järgmisteks kampaaniateks.

Kadi Paesüld
Kadi Paesüld
Viru Keskuse Monton kaupluse juhataja - Baltman OÜ

Viru Keskus MONTON kauplus, Viru Väljak 4/6, müügisaal, laoruum – varjutada saab kogu kauplust

23.04, 25.04, 30.04 6h

Mind paelub mtmekesisus, aktiivsus ning püüdlus olla täna parem kui eile – kes meist ei tahaks olla maailma parim! See töö hoiab meele erksa ning silmad säravana.

Töövari saab minuga koos osa võtta müügitööst ja näha, kuidas kauplus toimib. Saab näha rõivakollektsiooni ning veeta päeva kaunite rõivaste keskel. Näha saab meeskonnatööd ning uue kauba paigutamist müügisaali.

 

Igor Grudkin
Igor Grudkin
Toidukaubanduse juht - Kaubamaja AS

Kaubamaja Tallinna Toidumaailm, Kontor, müügisaal.

Sobivad kõik päevad, aegade osas paindlik ja saab täpsemalt kokku leppida

Minu töös tuleb iga päev silmitsi seista väga paljude väljakutsetega, kus kasuks tulevad loovus, suhtlemisoskus ja pingetaluvus. Minu ümber on alati väga mitmekesised inimesed oma rõõmude ja muredega, kelle töö korraldamine ongi minu põhiline tööülesanne.

Kindlasti saab eelkõige näha seespoolt, kuidas üks suur Toidumaailm töötab, kuidas kaubad valitakse, kuidas nad kohale jõuavad jne.

 

Erkki Laugus
Erkki Laugus
Juhatuse liige/tegevdirektor - Kaubamaja AS

Kaubamaja kontor, Gonsiori 2, Tallinn

25.04 10.00-16.30

Kõige põnevam on tööülesannete mitmekesisus ja vajadus kiiresti otsustada. Pidev töö ja suhtlus inimestega on suureks motivatsiooniks, sest meie töötajate ja partnerite hulgas on tõesti väga palju oma ala tippe ja samas ka põnevaid isiksusi.

Töövari saab tutvuda ettevõtte tegevuse ja ülesehitusega, osaleda koosolekutel ja näha tänapäevase kaubandusettevõtte köögipoolt.

 

Nele Peil
Nele Peil
Tegevjuht - Eesti Kaupmeeste Liit

Kiriku 6, Tallinn

Sobivad kõik päevad 22-25 aprilli vahel. Kell 11-16 vahemikus.

Minu töös on kõige huvitavam arusaama kasvatamine sellest, kuidas poliitilised, ühiskondlikud ja ärilised protsessid Eestis kaubandust mõjutada võivad ning leida nendele reageerimise strateegiaid.

Sõltuvalt päevast saab töövari tulla kaasa mõnele kohtumisele, konverentsile või strateegia arutelule. Kindlasti saame omavahel rääkida teda huvitavatest valdkondadest, eriti kuum on hetkel keskkonnateema.

Mida ma töövarju koha saamiseks tegema pean?
Oleme Sinu jaoks leidnud parimad inimesed, koostanud nende profiilid, leppinud kokku sobivad ajad ja loonud mugava registreerumiskeskkonna. Sinul tuleb kulutada vaid 5 minutit kandideerimiseks. Kogu asjaajamise ja detailide kokku leppimise teeme ära Sinu eest. Kui ühele spetsialistile soovib varjuks tulla rohkem kui üks noor, siis teeme valiku lähtuvalt sellest, kui hästi oled ankeedis oma soovi põhjendanud.
Kõigi töövarjuks kandideerijate vahel loosime välja ka auhindu – kaupluste kinkekaarte ja meeneid.

Kandideerimiseks täida allolev ankeet