Aasta Kaubandustegu 2022 tiitli võitis R-kioski mehitamata pood

Eesti Kaupmeeste Liit pärjas Reitan Convenience Estonia AS / R-Kioski Aasta Kaubandustegu 2022 tiitliga Eesti esimese mehitamata kaupluse avamise eest.

R-Kiosk GO on Eesti esimene mehitamata pood, kus puuduvad nii teenindajad kui kassa. R-Kiosk GO kasutab tehisintellekti ehk mitmeid sensoreid ning ülimalt kaasaegse tehnoloogiaga kaameraid, mis teevad ostlemisest senikogematu teekonna. Sensortehnoloogia tajub nii kaupade kaalu erinevusi kui ka liikumist. Klient siseneb pangakaardi- või äpiga poodi, valib meelepärased tooted ning väljub.  Kõik ostud registreeritakse sensortehnoloogia abil virtuaalsesse ostukorvi ning tasumine toimub automaatselt poest väljudes. R-Kiosk GO on avatud 24/7 ning tõeline abimees paikades, kus inimesed on pidevalt liikvel ja kiirustamas.

Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul tõstis žürii R-kioski puhul esile julget innovatsiooni, kasutusmugavust ja valmisolekut investeerida moodsaimasse tehnoloogiasse. “Žürii hinnangul oli tegemist väga suure sammuga innovaatilisema elu poole ning näitega heast koostööst haridusvaldkonnaga- täpsemalt Taltechiga. Eriti ajakohaseks peeti mehitamata poodi tööjõupuuduse kontekstis, mis on teenidussektorisse küllap jäädavalt tulnud,” märkis Peil.

Aasta Kaubandusteo kuulutas Kaupmeeste Liit välja juba üheksandat aastat. Tunnustuse eesmärk on märgata kaubanduse edulugusid ning tutvustada laiemale avalikkusele edukaid kaubandusettevõtjaid. Võitja kuulutati pidulikult välja 5. oktoobril Kaubanduse Aastakongressil.

Aasta Kaubandustegu auhinna on eelnevalt võitnud:

 

  1. Astri Grupp Balti Jaama Turu arenduse eest
  2. Maxima Eesti esimese mobiilse ostupuldi turule toomise eest.
  3. Pro Optika Zeiss Vision Centre kontseptsioonikaupluse avamise eest.
  4. COOP Eesti sularahateenuse kõikides COOP kauplustes võimaldamise eest
  5. Rahva Raamat eristuva ja pidevalt üllatava ostukeskkonna eest
  6. Apotheka Apteegid uue apteegikeskkonna kontseptsiooni ja innovaatilise tervisliku eluviisi edendamise eest
  7. Circle K Eesti (Statoil Fuel & Retail Eesti AS) klienditeenindaja positiivse kuvandi loomise ja kaubandussektori maine kujundamise eest.
  8. Kaupmeeste Liit ja liidu liikmed muutuvtunnilepingute pilootprojekti eest kaubanduses.