Kaupmeeste Liit valis uue juhatuse. Juhatuse esimehena jätkab Raul Puusepp

Pressiteade 17.11.2023

Eesti Kaupmeeste Liidu üldkoosolek valis 16. novembril korraliselt Liidule uue juhatuse, kuhu kuulub 12 liiget. Juhatuse esimehena jätkab kümme aastat juhatuse esimehe rolli kandnud Raul Puusepp Tallinna Kaubamaja Grupist.

Kaupmeeste Liidu juhatuse esimees Raul Puusepp kinnitas, et Kaupmeeste Liit on üks aktiivsemaid erialaliite ja räägib kaupmeeste ametliku esindajana kaasa seadusloome protsessis nii Eesti kui Euroopa tasandil. „Kaupmeeste Liitu kuuluvad ettevõtted annavad tööd 26 000 inimesele ning tasuvad aastas ligi 500 miljonit eurot riiklikke makse. Oleme partner riigiasutustele ning Kaupmeeste Liidu tegevjuht valiti sellel aastal Brüsselis kaubandussektori katusorganisatsiooni keskkonnakomitee juhiks. Meie mõju on lai ja see paneb meile vastutuse aidata kaasa Eesti konkurentsivõime kaitsmisele ja elukeskkonna parendamisele“, märkis Puusepp.

Kaupmeeste Liidu juhatusse valiti 12 liiget, kelleks on: Raul Puusepp (Tallinna Kaubamaja Grupp), Kairi Toom (Astri Grupp), Kristel Mets (Rimi Eesti Food), Heinar Põldma (Põldma Kaubandus), Erkki Laugus (Kaubamaja), Bruno Lauri (Pro Optika), Liina Kippasto (Lidl) Kristi Lomp (Selver AS), Teemu Kilpiä (Prisma Peremarket), Kristjan Maaroos (Kristiine keskus) Jaan Marjundi (Coop Harju TÜ) ning Rainer Rohtla (Coop Eesti Keskühistu). Värske juhatuse volitused kestavad kaks aastat.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal eesmärgiga esindada ja kaitsta liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete süvendamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub ligi 60 liiget. Liitu kuuluvad jaekaubandusettevõtted omavad 80% toidu- ja esmatarbekaupade turust ning üle 40% jaekaubanduse koguturust. Liidu liikmeskonda kuuluvad ka rõivaste, ehitusmaterjalide, elektroonika ja muude tootesegmentide müüjatest turuliidrid, juhtivad hulgimüüjad ning kaubanduskeskused ja muud kaubandusvaldkonnas tegutsevad suuremad ettevõtted.